Аналітика

Як німецькі фірми обходять європейські санкції

Після введених Євросоюзом та США санкцій проти Росії та її відповідних контрсанкцій товарообіг істотно скоротився. Але частина “німецької промисловості, здається, знайшла спосіб впоратися з проблемою: тепер ряд концернів не експортує свою продукцію в Росію, а будує там заводи”, пишуть журналісти Die Welt.

04-07-16-foto-600x392-1

Один з прикладів, про який розповідається в матеріалі, – німецький виробник сільськогосподарських машин Claas, що побудував завод у Краснодарі. Відтепер концерн визнаний в Росії “вітчизняним виробником” і отримує субсидії від держави. Російський уряд, пояснює видання, буде оплачувати чверть закупівельної ціни за кожен комбайн, проданий російським фермерам, – в результаті техніка Claas отримає значну цінову перевагу в порівнянні з конкурентами – американським John Deere і німецьким Fendt. Завод здатний випускати в рік до 2,5 тис. комбайнів і тракторів.

Аналогічні плани є і у найбільшої німецької молочної компанії DMK. Як нагадує видання, у відповідь на санкції західних країн російський президент Путін заборонив ввезення молочних продуктів в РФ. Але, згідно з інформацією Welt am Sonntag, DMK, до ембарго поставляла до Росії до 20 тис. тонн сиру, збирається повернути собі доступ на російський ринок шляхом купівлі російських фірм. Начебто DMK збирається придбати частку в російській RichArt, ведуться переговори, а Федеральна антимонопольна служба вже дала добро. “В майбутньому ми знову хочемо продавати в Росії сир та інші молочні продукти”, – заявив прес-секретар концерну.

Те, що німецькі компанії намагаються шукати обхідні шляхи для продовження бізнесу в Росії, не дивує, коментує Die Welt, адже різкий спад продажів величезний: у 2013 році вони поставили в РФ 52 тис. тонн молока, молочної продукції, яєць і меду, а в 2015-му – всього 7 тис. Машинобудівникам і виробникам товарів повсякденного користування взагалі довелося зіткнутися з більш ніж 40-відсотковим падінням експорту.

Так, німецький виробник натуральних ліків Bionorica сильно відчув ембарго, адже практично чверть щорічного обороту в 244 млн євро припадала на частку Росії. З 2017 року компанія збирається запустити виробництво в Воронежі. Всього виконавчий директор Bionorica Міхаель Попп готовий інвестувати 30 млн євро, передають кореспонденти.

“Непосвячених може здивувати той факт, що західні, насамперед німецькі, компанії займаються інвестиційною діяльністю в путінську Росію”, – йдеться в статті, але дешевий рубль робить вигідними інвестиції: товари, вироблені в Росії з меншими витратами, добре продаються й за кордоном”.

Джерело: Die Welt

Натхнення: inopressa.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button