Здоров'я

Травматологи пояснили, які вправи та види спорту руйнують колінні суглоби

Наші коліна повинні витримувати великі навантаження: в середньому ми згинаємо їх понад 1000 разів на день. Ми повинні бути активними, щоб самі великі й складні наші суглоби залишалися в формі, попри постійні навантаження. Мільйони людей скаржаться на запалення, набряки або біль в колінах. Не дивно: жоден суглоб не має стільки стресу щоденно, як цей. Під час фізичних навантажень найбільші й складні наші суглоби переносять в сім-вісім разів більше нашої ваги. Повідомляє TriState Pain Institute.

Рух для колінних суглобів важливий, але він має бути правильним, інакше почнеться їх руйнування. Травматологи визначили, які вправи та види спорту корисні, а які найбільш шкідливі для колін.

Аеробіка або зумба в домашніх умовах — гарна альтернатива тренажерному залу або спортивному майданчику: поєднання танців та фітнесу змушує тіло рухатися, скидає зайві кілограми й сприяє гнучкості та силі. Регулярні помірні вправи зміцнюють коліна та значно покращують обмін речовин і кровообіг в суглобах. Крім того, укріплені м’язи захищають їх від травм і захворювань.

Крім малорухомості, тривале перебування на ногах – «отрута» для колін. Тому що тоді вся вага тіла припадає на точку з’єднання між кістками верхньої й нижньої частини ніг. Краще завжди робити перепочинок сидячи й дозволяти ногам бовтатися кілька разів в день. Це сприяє утворенню корисної синовіальної рідини.

Наскільки це можливо, слід уникати тривалої роботи в положенні стоячи, а також сильних згинань в колінах, таких як сидіння зі схрещеними ногами або часті присідання.

Є кілька видів спорту, які навіть при непрофесійних заняттях руйнують колінні суглоби, це:

– Футбол,

– Гандбол,

– Великий теніс,

– Гребля,

– Катання на лижах,

– Біг,

– Стрибки у довжину чи у висоту.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button