Здоров'я

Мистецтво покращує стан здоров’я

Італійські науковці провели дослідження щодо впливу мистецтва на психічне і фізіологічне здоров’я дорослої людини. Фахівці виявили докази шляхом вимірювання рівнів гормону стресу до і після відвідування картинної виставки.

Італійські вчені хотіли підтвердити існуючу думку, що мистецтво як таке дуже позитивно впливає на психічне, психологічне і фізичне здоров’я дорослих індивідуумів. Для підтвердження своєї теорії наукові фахівці вибрали групу дорослих людей і відому туристичну місцевість. Вибір припав на санктуарію в місті Викофорт, що розташована в провінції Кунео, Італія. Всі стіни цього храму обвішані картинами епохи Відродження і для любителів мистецтва проводиться двогодинна екскурсія з розповідями по примірниках і історіями про період написання. По цьому цікавому експерименті написали в новинному агентстві The Daily Mail.

Професор Енцо Гросс, що вивчає взаємозв’язок між мистецтвом і фізичним здоров’ям розповів, що фахівці взяли проби слини на рівень гормону стресу під назвою кортизол у всіх учасників дослідження до і після відвідин храму. Зіставивши дані аналізів, науковці виявили, що рівень гормону знизився в середньому на 60%, а понад 90% добровольців відзначили поліпшення свого душевного стану рівноваги після екскурсії. Таким чином, вчені довели, що мистецтво позитивно впливає на здоров’я людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button