Поради

Треба томати підгодовувати йодом

До недавнього часу вважалося, що йод не дуже важливий елемент у живленні томатів. Його навіть не включали в набір мінеральних добрив. Сьогодні йод – один з 7 найважливіших мікроелементів в поживних сумішах при вирощуванні томатів, особливо в теплицях.

У чому виражається нестача йоду у томатів?

Йод необхідний для правильного життєзабезпечення томатних рослин. Нестача йоду затримує перехід томатних рослин до фази плодоношення, що позначиться потім на врожаї. При цьому знижується імунітет томатів. Результатом надалі будуть такі шкідливі хвороби, як фітофтороз, бура плямистість, мозаїчність, кореневі гнилі та гниль плодів.

Як і коли краще вносити йодну підгодівлю?

Працюючи з комплексними мінеральними добривами, у складі яких немає йоду, проводять окремі підживлення, використовуючи розчин з йодом. Розпил повинен бути дуже дрібним, практично туманним. Таке обприскування буде ефективним і швидкодіючим.

Перший раз підгодівлю роблять при цвітінні перших кистей. Наступну організовують підгодівлю через два тижні.

Як готується йодний розчин?

Застосовують розчин йодистого калію, 1 м КJ на 5 л води. Але таке добриво не завжди можна знайти. Допустимо застосування спиртової йодної настоянки з аптеки. Її розводять так: в 1 л води змішують 200 мл (склянку) нежирного молока і 5 крапель настойки йоду. На 10 м рядка посаджених томатів витрачають близько 1,5…2 л такого розчину. Отриманий розчин використовують в цей же день і передозування йодних крапель небажана.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button