Екологія

Від антарктичного льодовика Ларсена може відколотися найбільший айсберг (фото)

Від антарктичного льодовика Ларсена може відколотися найбільший айсберг. На думку вчених, котрі ведуть спостереження за льодовиком, айсберг відколеться від основного масиву Ларсен С “протягом найближчих місяців”.

54d58b9ab19addcb8be5c4975c2f75fcНайбільший за всю історію спостережень айсберг може утворитися в найближчому майбутньому біля узбережжя Антарктиди в морі Уедделла. Гігантська тріщина, що утворилася на четвертому за величиною в Антарктиді шельфовому льодовику Ларсен (Larsen C), простяглася вже майже на 150 кілометрів, а в деяких місцях її ширина перевищує 2 кілометри.

З грудня 2016 року вона подовжилася на 27 кілометрів і розколола крижаний масив наскрізь, аж до основи.

Якщо тріщина протягнеться ще на 20 кілометрів, то вона досягне протилежного краю льодовика і від основного масиву, за оцінками вчених-гляціологів, “відокремиться найбільший з коли-небудь спостереженних айсбергів”.

На думку гляціолога Адріана Лакмена, що веде спостереження за льодовиком з 2014 року, айсберг відколеться від основного масиву “протягом найближчих місяців”. За його оцінкою, “тріщина поширюється від однієї зони порівняно м’якого льоду до іншої такої ж зони, і саме тому процес йде настільки стрімко”.

Шельфові льодовики Ларсен А і Ларсен В розкололися у 1995 і 2002 роках, однак вони були значно менші за розмірами, ніж Ларсен С.


“Руйнування цих двох льодовиків не привело до помітного підвищення рівня океану”, – відзначила The New York Times. Якщо розколеться льодовик Ларсен, то це призведе до незначного підйому рівня океану, вважає експерт-гляціолог Ерік Рінго з Лабораторії реактивного руху в Пасадіні (штат Каліфорнія).

“Набагато більшу тривогу у вчених викликає те, як руйнування цих шельфових льодовиків позначиться на масивах льоду, розташованих в глибині материка, оскільки їх танення може привести до більш помітного підйому рівня океану”, – пояснює газета.

За її інформацією, вчені розглядають те, що відбувається з льодовиком Ларсен С “як попередження про те, що під загрозою руйнування можуть виявитися набагато більші масиви льоду в Західній Антарктиді”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button