Екологія

Прага запроваджує нову автоматизовану технологію збору відходів у місті

Навесні цього року столиця Чехії впроваджує інноваційне рішення – автоматизований збір відходів, що динамічно реагуватиме на зміни у виробництві відходів та інфраструктурі міста, повідомляє ecotown.com.ua.

Прага
Image by ian kelsall from Pixabay

Динамічний збір відходів є частиною амбіційного проекту Sensoneo. Проект співфінансується програмою Європейської інноваційної ради Horizon2020.

Завдяки проекту, місто Прага зможе систематично зменшувати вплив на навколишнє середовище, пов’язане з процесом збору відходів, максимізувати ефективність наявних транспортних засобів (вантажівок) та використовувати гнучкість у разі непередбачуваних змін.

Прага запроваджує нову автоматизовану технологію збору відходів у місті

«Міста у всьому світі стикаються з проблемами, пов’язаними зі зростаючим урбанізмом, збільшенням обсягів відходів та недостатньою гнучкістю, що нині ще більше підкреслюється внаслідок триваючої пандемії. Інноваційні технології, які ми перевіримо під час пілотного проекту, відповідають стратегії Праги, орієнтованій на стійкість та кругову економіку. Я впевнений, що цей проєкт сприятиме нашому плану зробити Прагу активним ініціатором зелених технологій», – заявляє Петр Глубучек, заступник мера Праги.

Проєкт є безпрецедентним та унікальним за своїми масштабами. Він охоплює:

  • Аналіз ефективності збору всіх відходів з використанням унікального методу Sensoneo, заснованого на обробці всіх наявних зараз даних, що стосуються контейнерів, транспортних засобів та реалізованих маршрутів. Це дозволить виявити слабкі місця та можливості для економії та покращення якості обслуговування;
  • Відкриття нових велосипедних маршрутів з метою зменшити кількість транспортних засобів, що використовуються під час збору відходів;
  • Збір відходів за допомогою автоматизованих маршрутів (гнучко відображаючи щоденні специфічні потреби) за допомогою навігації Sensoneo, яка спеціально розроблена для унікальних вимог індивідуальних транспортних засобів для збору сміття -> це полегшує працевлаштування водіїв без попереднього досвіду водіння в певних районах чи на окремих маршрутах;
  • Підсумкове оцінювання – продемонструє економію (час, вартість, паливо, викиди) із порівнянням «до – після».

Проєкт також включає моніторинг у реальному часі 550 контейнерів для електронних відходів за допомогою сенсорів Sensoneo для оптимізації збору відходів, забезпечення достатньої кількості вільних ємностей для громадян і, таким чином, підтримки перероблення цього товару. Операційна частина проєкту займе один рік. Таким чином, місто Прага отримує унікальну можливість випробувати наживо технологію, яка має на меті подолати поточні проблеми відходів у містах. Етап підготовки проекту триває, а початок експлуатаційного етапу заплановано на березень 2021 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button