Екологія

В Україні вже знищено понад 100 тис. га ландшафтів через російське вторгнення

Унаслідок російської агресії в Україні пожежами вже пошкоджено майже 39 тис. га природоохоронних об’єктів.

Російські збройні війська й далі нищать довкілля України – нині пожежами від бомбардувань пошкоджено майже 102 тисяч гектарів ландшафтів, зокрема й лісів.

Про це в п’ятницю, 25 березня, повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Ворожі обстріли й бомбардування природних екосистем України призводить до збільшення кількості ландшафтних пожеж, зазначили в міністерстві.

Зі свого боку служби з охорони лісів та інших ландшафтів від пожеж не завжди можуть вчасно відстежити та ліквідувати загоряння через активні бойові дії на окупованих територіях.

Як пояснили в Міндовкілля, єдиним засобом моніторингу пожеж на всій території України на сьогодні є дистанційне зондування Землі. Такі дані Україна отримує від Європейської інформаційної системи про лісові пожежі EFFIS.

“Вони [дані] свідчать, що станом на сьогодні внаслідок російської агресії вже пошкоджено майже 102 тис. га усіх типів ландшафтів України”, – ідеться в повідомленні.

Окрім того, за попередніми даними дистанційного зондування Землі супутниками EFFIS, унаслідок російської агресії в Україні пожежами вже пошкоджено майже 39 тис. га природоохоронних об’єктів.

У відомстві наголосили, що ракетні обстріли та бомбардування російських загарбників завдають значних втрат природоохоронним об’єктам України. На більшості з них тривають лісові та інші ландшафтні пожежі. Відбувається знищення:

  • біорізноманіття;
  • природно-заповідного фонду;
  • об’єктів Смарагдової мережі.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button