Здоров'я

Триклозан в зубній пасті і милі є небезпечним для організму людини

Триклозан тривалий час пропагувався як вирішальний фактор для підтримки здоров’я зубів. Нові дані вказують, що його вміст у зубній пасті і милі є небезпечним для організму людини.

Дезодоранти, креми для гоління, зубні пасти, одяг, обробні дошки, кредитні карти: це лише деякі з продуктів, за допомогою яких споживачі можуть контактувати з цією речовиною. Все більше фактів свідчать про те, що він може бути шкідливим. Триклозан, антибактеріальний та антимікробний хімікат, використовувався в продуктах особистої гігієни, а також в якості пестициду протягом десятиліть. Він відомий як безпечний і ефективний засіб для запобігання гінгівіту, легкого захворювання ясен. Вчені в останні роки зайнялися аналізом його з-за потенційних ризиків для здоров’я.

Дослідження на тваринах показали, що триклозан знижує рівень тестостерону і погіршує вироблення сперматозоїдів. Речовина також може негативно вплинути на щитовидну залозу, зробити людей більш чутливими до алергену і викликати загострення астми. Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США заборонило використання хімікату в більшості продуктів крім зубної пасти. Такий виняток було мотивовано відсутністю точних доказів шкоди. Незважаючи на це, у мишей він викликав ослаблення імунних функцій і підвищував ризик розвитку пухлин.

Кнопка «Наверх»
Закрыть