Земля

Тріщина в Африці: на Землі може утворитися новий континент

Величезна тріщина в землі з’явилася у 2018 році на території Південно-Західної Кенії, і вона може бути першою ознакою того, що Африка з часом розділиться на два континенти. Принаймні, така версія існує у деяких вчених.

За інформацією місцевого джерела Daily Outlet, тріщина в деяких місцях досягає в глибину близько 15 метрів, а в ширину — 20 метрів. Її довжина кілька кілометрів. Вона з’явилася у 2018 році в Східно-Африканській рифтовій долині, яка йде від Африканського Рогу до самого Мозамбіку. І в цій долині є безліч слабких місць.

Вони викликані рухом земної кори, і в таких місцях виникають тріщини й розриви. Згідно з місцевою статтею, зазвичай подібні тріщини заповнені вулканічним пилом з гори Лонгонот, розташованої поблизу, але недавня злива розмила весь шар, і тепер тріщина відкрилася.

National Geographic зауважує, що розриви в цій території стають все масивнішими, через те, що дві тектонічні плити, Сомалійська і Нубійська, віддаляються один від одного. З часом вони можуть розійтися повністю, але станеться це десь протягом 50 мільйонів років. Такі розриви можуть свідчити про початок континентального розлому і про початок утворення нового океанічного басейну. Цей процес схожий з розломом, в ході якого з’явилися Африка і Південна Америка.

Але далеко не всі переконані в такій радикальній теорії. Forbes зазначає, що на цій території не було ніяких свідчень про недавні землетруси. Геологічна служба Кенії вважає, що тріщина утворилася через підземний потік, що виник унаслідок сильних опадів, які випали після тривалої посухи й викликали ерозію ґрунту. Правда, чому тріщина така велика служба не уточнює.

Якою б не була причина, це явище завдало чимало турбот місцевим жителям. Через тріщину обвалилася частина шосе, а сім’ям, що живуть поблизу, довелося евакуюватися.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button