Земля

Летючі миші-вампіри стали масово нападати на людей в Бразилії

Південноамериканські летючі миші-вампіри, які раніше пили кров птахів, масово почали нападати на людей і пити їх кров. Раніше такого не відзначалося і зоологи вважали, що ці тварини до нападів на людей не пристосовані.

7992e28c7fcae547ef62d17406bee8dc

“Ми були дуже здивовані. Даний вид летючих мишей не пристосований до харчування кров’ю ссавців. Щось відбувається і вони стали приспособлюватися до змін у своєму середовищі. Вони шукають і знаходять нові харчові ресурси,” — каже Енріко Бернар з університету Пернамбуко в Ресифі, Бразилія.

Відкриття було зроблено після того, як учені вирішили перевірити масові розповіді місцевих жителів про напади вампірів. Основна маса страшних історій, поширювалася людьми, що живуть у національному парку Катімбау на північному сході країни.

В цьому районі живе один великий вид летючих мишей-вампірів – мохноногі вампіри, маса яких досягає 33 грам, а їх довжина приблизно 8 сантиметрів. Мохноногі вампіри харчуються тільки кров’ю птахів, не бояться людей і навіть дозволяють їм брати себе на руки.

Вчені провели дослідження екскрементів кажанів, взявши проби ДНК, що б дізнатися, чию кров вони пили. Виявилося, що чутки про напади вампірів, виявилися правдою – миші дійсно почали пити кров людей.

На думку вчених, до такої дивної поведінки, мишей підштовхує скорочення популяції птахів у національному парку і вони змушені шукати нове джерело їжі. І вони його знайшли – людей. Тепер в даному районі виникла не лише екологічна, але й медична проблема, так як вампіри поширюють небезпечні хвороби, такі як денге або лихоманка Ебола.

Поки вчені не знають, як можна виправити ситуацію і рекомендували місцевим жителям не спати в гамаках на вулиці і закривати кватирки сіткою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button