Екологія

Тропічні ліси сприяють глобальному потеплінню

Такий висновок зробили екологи з Бостонського університету (США), які оцінили щільність лісу по супутникових фотографіях, порівнюючи фотографії одних і тих же ділянок лісу, зроблені в різні роки, і на цій основі розрахували масу вуглецевмісних матерії. Висновок, який вони зробили справив сенсацію: вологі тропіки виділяють більше вуглекислого газу, ніж поглинають.


Вважається, що вологі тропічні ліси рятують планету від утворення парникових газів. Але дослідження американських екологів ставить ці дані під сумнів: можливо, тропіки «видихають» майже вдвічі більше діоксиду вуглецю, ніж утримують.

За оцінками дослідників, тропічні ліси виділяють в атмосферу 862 мільйони тонн діоксиду вуглецю щорічно: це більше, ніж емісія всіх автомобілів в США за той же період. При цьому поглинається тільки 436 мільйонів тонн. На 70% в цьому дисбалансі винне погіршення якості лісу, на 30 – промислова вирубка дерев. Більше половини всього вуглецю, що потрапляє в атмосферу, дають ліси Південної Америки, включаючи джунглі Амазонки. Ще чверть дають ліси тропічної Африки, азіатські – близько 16%.

Втім, результати дослідження вже піддалися різкій критиці. Рецензенти зазначають, що висновки дослідження не відповідають даним інших атмосферних досліджень, які сходяться в тому, що тропічні ліси досі споживають більше діоксиду вуглецю, ніж виділяють. Вони вказують на помилку – дослідження враховують тільки наземну біомасу, а вуглекислий газ йде і на ріст коренів. Але навіть якщо підрахунки не вірні, дослідження цінне тим, що привертає увагу до погіршення якості тропічних лісів – проблеми не менш серйозної, ніж їх вирубування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button