Екологія

Цього року озонова діра над Південним полюсом зрівняла розміри з Антарктидою

Щорічно в озоновому шарі планети утворюється діра. Як повідомляє служба моніторингу атмосфери Copernicus, цього року вона має більший розмір, ніж Антарктика. Це трохи більше, ніж зазвичай.

Дослідники кажуть, що діра в цьому році швидко зростає і вже перевищує за розміром 75% озонових дір на даному етапі сезону з 1979 року.

Озоновий шар знаходиться на відстані 11 — 40 км над поверхнею Землі. Він діє, як сонцезахисний крем для планети, захищаючи її від ультрафіолетового випромінювання. Щороку в кінці зими в південній півкулі утворюється діра, оскільки сонячне світло викликає озоноруйнівні реакції, в яких беруть участь хімічно активні форми хлору і брому, отримані зі сполук, створених людиною.

Венсан-Анрі Пеш, директор служби Copernicus, сказав The Guardian: “на даному етапі ми не можемо точно сказати, як буде розвиватися зростання діри. Однак цього року вона напрочуд схожа на дірку 2020 року, яка була однією з найглибших і найтриваліших з 1979 року. Цього року діра входить до числа 25% найбільших, але вона продовжує зростати».

Вчені визнають, що руйнування озонового шару викликано газами (хлорфторвуглеводи або CFC), які походять з діяльності людини. Вперше їх концентрації зрости в 1930-х роках через використання в холодильних установках, потім ці сполуки використовувалися в вигляді палива в аерозольних балончиках. Сьогодні CFC заборонені в 197 країнах. Після заборони озоновий шар почав повільно відновлюватися, проте експерти відзначають, що це дуже повільний процес.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button