Фото

Три озера різного кольору показали з космосу. НАСА пояснило, чому так сталося (фото)

Супутник Landsat 8 зробив знімок озера Шала, озера Абіятта і озера Лангано в Ефіопії. Всі вони знаходяться поруч, але різних кольорів.

Три різнокольорових озера в Ефіопії, кожне з яких відрізняється від іншого за кольором, видно в приголомшливих деталях на супутниковому знімку, нещодавно опублікованому НАСА. Незвичайні кольори є з’явилися в результаті безлічі факторів, включаючи хімічний склад води, глибину і мешкають в них організмів.

earthobservatory.nasa.gov

На знімку видно три озера: озеро Шала темно-синього відтінку;Озеро Абіятта – зеленого; і озеро Лангано – піщано-жовтого. Всі водойми знаходяться у Великій рифтовій долині Ефіопії, приблизно в 200 км на південь від столиці Аддіс-Абеби.

Супутник Landsat 8 знаходиться в спільному володінні НАСА і Геологічної служби США. Знімок зроблений кілька місяців тому в реальному кольорі за допомогою бортового пристрою Operational Land Imager. Зображення було опублікувала в жовтні Земна обсерваторія НАСА.

earthobservatory.nasa.gov

Озеро Шала, яке становить близько 12 км в довжину і 28 км в найширшому місці — найглибше з трьох озер, максимальна глибина становить 266 метрів. На дні озера є численні жерла, з яких у воду викидається сірка. В результаті водойма дуже лужна. Незважаючи на екстремальні умови, в озері мешкає велика кількість дрібних ракоподібних і мікроорганізмів, якими харчуються великі зграї фламінго і пеліканів.

earthobservatory.nasa.gov

Озеро Абіятта, довжина якого становить близько 17 км, а ширина — 15 км, є найдрібнішим з трьох озер, максимальна глибина становить 14 м. За останні 50 років озеро втратило близько третини своєї площі. Зелений колір водойми обумовлений цвітінням фітопланктону на його поверхні.

earthobservatory.nasa.gov

Озеро Лангано, довжина якого становить близько 18 км, а ширина — 16 км. Жовтий колір водойми обумовлений коричневими відкладеннями, які переносяться з прилеглих гір річками, які його живлять. Лангано – популярне місце для любителів пляжного відпочинку, адже це єдине озеро в регіоні, не населене паразитичними хробаками, які заражають людину шистосомозом.

earthobservatory.nasa.gov


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments