Наука

Вчені придумали новий спосіб лікування раку мозку

Вчені розробили систему, яка генерує тепло в місці пухлин, щоб знищити їх. Дослідження опубліковано в журналі Nature Nanotechnology.

Дослідники з Медичного центру Стенфордського університету розробили і протестували на мишах бездротовий пристрій. Він досить маленький, щоб його можна було вставити в мозок і вбити ракові клітини. У підсумку, розробка скоротить тривале і хворобливе лікування онкологічних захворювань.

Імплантат активується дистанційно і нагріває наночастинки, введені в пухлину. Це запускає процес знищення ракових клітин. Біологи лікували мишей з пухлинами головного мозку по 15 хвилин щодня протягом більше 15 днів. У підсумку, вони помітили, що миші стали жити довше.

Наночастинки дозволяють націлити лікування тільки на пухлину, тому побічні ефекти набагато менше, особливо, якщо порівнювати з хіміотерапією і опроміненням, пояснюють автори розробки в новій статті.

Фототермічне лікування, при якому використовується світло для нагрівання наночастинок при боротьбі з пухлинами головного мозку, не є чимось новим; однак їх можна застосовувати тільки під час операцій, коли пухлина піддається впливу джерела світла.

Після чотирирічної напруженої роботи дослідники розробили систему, яка генерує тепло саме в місці пухлин, щоб знищити їх. Бездротовий імплантат імплантується між шкірою і черепом. Потім наночастинки золота вводять в пухлину через крихітній отвір в черепі. Імплантат випромінює інфрачервоне світло, яке проникає в тканину мозку і активує наночастинки, що підвищують температуру до 5 °C. Пухлини різних розмірів можна вбити, регулюючи потужність і довжину хвилі світла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button