Головна / Фото / Останній з могікан: китаєць вже цілих 10 років живе один в спорожнілому селі (фото)

Останній з могікан: китаєць вже цілих 10 років живе один в спорожнілому селі (фото)

Змогли б ви жити відлюдником в маленькому селі, та ще й у компанії трьох овець? Звучить дещо нереально, але Лю Шенчжя (Liu Shengjia) провів так останні десять років.

Лю — єдиний мешканець села Ксуншаньше в провінції Ганьсу на північному сході Китаю.

(Всього 8 фото)

 

За словами Лю, раніше тут проживало більше 20 сімей, однак, коли стало не вистачати природних ресурсів, вони переїхали в інші місця, а старі, що залишилися, померли.

У 2006 році Лю довелося самотужки доглядати за прикутою до ліжка матір’ю і піклуватися про молодшого брата, але не минуло й року, як його родичі пішли з життя, і Лю залишився в селі зовсім один.

Залишений на самозабезпеченні з невеликим господарством, що включає декілька овець, Лю вчився виживати поодинці і поступово звик до такої самоти.

«Спершу я не міг заснути вночі через виття диких собак, — розповів Лю. — Але я пас своїх овець, вони стали моєю дивною компанією, і я з часом звик жити в такій самоті».

Лю також іноді підміняє лісника в лісництві неподалік, і це дозволяє йому якось зводити кінці з кінцями. Він заробляє 700 юанів (107 доларів) в місяць.

«Виживати тут — не проблема для мене, але я все ще думаю про те, щоб переїхати в більш людне місце, коли прийде відповідний час», — говорить він.

Лю розповів, що, незважаючи на самотність, він бачить і позитивні сторони в тому, що в його розпорядженні ціле село. Наприклад, він може жити в будь-якому з будинків, в більшості з яких все ще повно речей, що залишилися від попередніх власників.

Натхнення: bigpicture.ru