Фото

Триповерховий супутник зв’язку вивели на орбіту Землі (фото)

Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило про успішний запуск супутника Eutelsat Konnect. Це найбільший супутник, розроблений в Європі.

Новий супутник зв’язку був запущений на ракеті “Аріан 5” в ніч з 7 на 8 вересня з космодрому у Французькій Гвіані. Найбільш масивний Європейський супутник став основним корисним навантаженням місії.

Супутник Eutelsat Konnect VHTS важить 6,5 т (99% корисного навантаження ракети), а його висота становить 8,8 м, що приблизно відповідає триповерховому будинку. Повідомляється, що новий супутник забезпечує пропускну здатність 500 Гбіт/сек в Ka-діапазоні. Крім того, він обладнаний найпотужнішим процесором з усіх, які коли-небудь виводили на орбіту. Він потрібен для гнучкого розподілу пропускної здатності.

 

Ракета “Аріан 5” перед запуском (ліворуч) і супутник зв’язку перед завантаженням (праворуч). Зображення: ESA, CNES, Arianespace, Optique video du CSG, P Baudon, P Piron

Після запуску супутник був виведений ракетою на субсинхронну перехідну орбіту. Ця високоеліптична траєкторія, яка то наближається до Землі на 250 км, то віддаляється до відстані 60 тис.км з нахилом 3,5°. За допомогою власних модулів руху з цієї орбіти супутник вийде на геостаціонарну, розташовану на висоті близько 36 тис.км над Землею.

Основне призначення нового супутника – надати високошвидкісний Інтернет у віддалених регіонах Європи. ЄКА повідомляє, що після виходу на геостаціонарну орбіту супутник буде підданий подальшим випробуванням, перш ніж надійде в комерційну експлуатацію компанії Eutelsat.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments