Фото

7000-річну братську могилу обезголовлених знайшли у Словаччині (фото)

Археологи розкопали останки 37 обезголовлених людей в стародавньому поселенні часів неоліту. Про відкриття повідомляє прес-служба Кільського університету.

Вчені з Кільського університету та археологічного інституту Словацької академії наук зробили незвичайне відкриття. Вони знайшли останки 38 людей, похованих в одній канаві, що оточувала стародавнє поселення. Всі скелети добре збереглися, і у всіх крім одного (належав маленькій дитині) були відсутні голови.

Розташування скелетів, знайдених під час розкопок. Зображення: Dr. Till Kuhl, Institute for Pre- and Protohistoric Archaeology/Kiel University

Останки розкидані на площі близько 15 м2. Тіла лежать одне на іншому, деякі з них на боці, інші — на спині з розпростертими в різні боки руками і ногами. Пози, в яких знайдені тіла, говорять про те, що їх не намагалися акуратно ховати, скоріше просто скинули в канаву.

Археологи поки не можуть пояснити, що тут сталося і чому обезголовлені трупи поховані в загальній «братській могилі». Попередні дані досліджень, які продовжать в наступному році, говорять про те, що деякі зі скелетів закопали раніше, а потім скинули в середину траншеї, щоб звільнити місце для нових трупів.

Два з 37 безголових скелета. Зображення: Dr. Till Kuhl, Institute for Pre- and Protohistoric Archaeology/Kiel University

Деякі скелети зберегли перший шийний хребець, що свідчить про обережне видалення голови, а не про насильницьке і нещадне обезголовлення. Дослідники розглядають різні версії можливих подій. Це могли бути людські жертвоприношення, пов’язані з релігійними або магічними традиціями, або військовий конфлікт між різними сільськими громадами або сім’ями одного поселення.

Останки знайшли на місці городища Врабле-Вельке-Лехембю. Це поселення епохи неоліту, яке існувало з приблизно 5250 до 4950 років до н.е. на території сучасної Словаччини. За допомогою геомагнітних вимірювань археологи ідентифікували 313 будинків у трьох сусідніх селах. При цьому одночасно було заселено не менше 80 будинків — це виключно щільне проживання для того часу.

Реконструйований вигляд городища Врабле-Вельке-Лехембю. Зображення: Karin Winter, Institute for Pre-and Protohistoric Archaeology / kiel University

Південно-західне поселення було оточене подвійним ровом довжиною близько 1,3 км. Дослідники вважають, що подальше вивчення як самих поселень, так і останків людей за допомогою остеологічних досліджень, аналізу ДНК, радіовуглецевого датування та аналізу стабільних ізотопів допоможе розкрити, що насправді сталося близько 7000 років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button