Аналітика

Цифрова революція робить нас дурнішими?

Є багато ознак того, що цифрова революція розвивається по тій же моделі, що і промислова.

Сьогодні можна спостерігати гіпервізуализацію отупіння товариства, якщо вірити журналісту Svenska Dagbladet Маргіт Рішер (Margit Richert). Звичайно, вона права. Незважаючи на те, що безліч нових розважальних цифрових додатків зробили простіше ходіння на побачення і створення селфі, нинішній розвиток технологій не допомагає ні модернізувати виробництво, не поширювати нові знання.

Той же самий висновок можна зробити з цифр. У США продуктивність праці зараз зростає на 0,9 % в рік, при тому, що в попередні десятиліття середній показник зростання становив 2,7 %.

Стагнація продуктивності за часом збігається з цифровою революцією, і це не випадковість. Багато підтверджують, що стає важко зосередитися на тлі постійно оновлюваного потоку інформації в соціальних мережах. Виникають труднощі з правильним використанням нової техніки.

Те, що ми не в змозі коректно поводитися з новітніми технологіями, викликає занепокоєння, але це не новина. У перші десятиліття індустріалізації не спостерігалося суттєвого поліпшення умов життя, ні підвищення ефективності праці, незважаючи на введення інноваційних технологій. Фактично, зростання продуктивності як наслідок інновацій зайняв кілька десятиліть. Але сьогодні вже немає сумнівів, що саме промисловій революції слід дякувати за наш сучасний добробут.

Є багато ознак того, що цифрова революція буде розвиватися за тією ж моделю. В результаті виникнення нового кластера технологій очікується помітне підвищення ефективності, але цей процес може зайняти чимало часу. Однак перші ознаки вже проявилися.

Оцифрування інформації дало доступ до освіти набагато більшому числу людей, ніж раніше. Завдяки онлайн-курсам з’явилася можливість слухати лекції кращих світових університетів, все, що потрібно — це бажання і wi-fi.

Цифрова ера спрощує роботу в сфері медицини та догляду. Уявіть собі, скільки часу економиться завдяки діагностичним апаратам, у той час як лікарі вирішують більш вузькоспеціалізовані завдання. Подумайте, наскільки може спроститися робота медперсоналу, якщо вся інформація з фітнес-додатків безлічі людей стане доступна для лікарів.

Саме по собі твердження, що соціальні мережі і програми роблять нас тупішими, не так вже й нерозумно. Досить імовірно, що так і є. Але можна сподіватися, що отупіння не стане хронічним. Як ми якось навчилися користуватися винаходами промислової революції, щоб досягти більш високих показників у виробництві товарів, так ми, ймовірно, зможемо застосовувати варіанти додатків і соцмереж, щоб змусити більшу частину сфери обслуговування працювати більш ефективно. Але це потребуватиме часу.

Оригінал публікації: G?r digitaliseringen oss dummare?

Натхнення: inosmi.ru

Кнопка «Наверх»