Різне

Цікаві факти про більярд

Ви думаєте, що багато чого знаєте про більярд? Навряд чи. Виявилося, більярд з’явився досить давно і навіть з цією грою змішані справжні кримінальні історії!

1-19-03-2015-600-420

Факт 1.
Найперша згадка про подібну гру, на думку вчених, виходить з 33000 року до н.е. Притому, перші із знайдених ігрових пристосувань були знайдені в Єгипті. Судячи з усього, тоді в грі було близько дев’яти фішок, чотирьох куль і трьох паличок.

Факт 2.
Одним з перших видів спорту, по якому в Сполучених Штатах в 1873 р проводився чемпіонат світу, став більярд.

Факт 3.
У збірнику спортивних рекордів є й одне цікаве досягнення з гри в більярд. І. Корн, гравець-любитель з Чехії, всього за одну годину зміг забити цілих 434 кулі!

Факт 4.
Цей рекорд фактично побив П.Салліван з Англії. Граючи без зупинки цілу добу, він забив понад 16 тисяч разів! Виходить, в середньому, на годину він робив це більше шестисот разів.

Факт 5.

В Англії, кімната, де грають в більярд, називається «Poolroom». А раніше це було місце, де робилися ставки на скачках. Виявляється, там ставили пару більярдних столів, щоб клієнти могли трохи відпочити між стрибками. Від назви цієї кімнати до нас і прийшов «Pool». А сучасні http://billiard-mag.com/ – це довершений з технічної точки зору інструмент для гри в більярд.

Факт 6.
Більярд – відома і популярна гра. Цією грою часто захоплювалися і захоплюються досі багато політиків, вчені, і діячі мистецтв. Навіть у великого академіка Курчатова був свій маленький більярдний стіл. Там він грав разом зі своїм братом Борисом після довгого і напруженого робочого дня.

Факт 7.
Навіть будучи під забороною, більярд не забувався талановитими і розумними людьми. Т.Джеферсон навіть зробив з однієї кімнатки на верхньому поверсі свого будинку цілу ігрову кімнату, призначену для більярду. Але гра в той час була офіційно заборонена, тому політик серйозно порушував закон.

Факт 8.
У СРСР, за законом, досить довгий час більярд, як професійний спорт був заборонений. Але ті гравці, які просто не могли жити без цієї гри, придумували, як приховати свою діяльність. Справжній професіонал А. Потекян офіційно був секретарем А. Межирова, радянського поета.

Факт 9.

Грати в більярд не так легко, як здається. Відомий приклад тому можна взяти з кіно. Так, у кінострічці «Колір грошей» Том Круз хотів виконати всі трюки самостійно, але він ніяк не міг зробити складну комбінацію – перескок через дві кулі і одночасне забивання іншої кулі. У підсумку, цей трюк за нього зробив Майк Сігел, професіонал в більярді.

Факт 11.

Деякі люди навіть використовують в цій грі музичні терміни. Наприклад, кікс в більярді означає невдалий удар. Той же термін у вокалістів означає зриваючий звук, коли голос різко піднімається на високу ноту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button