Технології

Через сильний долар продаж ПК і телефонів впадуть на 7,2%

За прогнозами дослідницького агентства Gartner, в нинішньому році обсяг світового ринку комп’ютерної та мобільної електроніки виросте на 2,8% в натуральному вираженні. Однак у грошах очікується спад через сильний долар.

1-19-03-2015-600-397

Як повідомляють аналітики, в 2015 році загальносвітові поставки персональних комп’ютерів, планшетів, преміальних ультрабуків (наприклад, MacBook Air) і мобільних телефонів досягнуті на рівні 2 490 000 штук проти 2 420 000 роком раніше. При цьому сукупна виручка продавців і виробників цієї продукції знизиться на 7,2%, до 226 млрд доларів. Без урахування несприятливих коливань курсів валют регрес ринку в грошах складе 3,1%.

Фахівці очікують, що відвантаження десктопів і ноутбуків в глобальному масштабі зменшаться до 306 млн одиниць в 2015 році, що на 2,4% менше, ніж у 2014-му.

“Зниження обсягу покупок ПК в першу чергу пов’язано зі зростаючими цінами на них у Європі та інших регіонах, де вендори зіткнулися зі знецінюванням місцевої валюти по відношенню до долара, – говорить директор з досліджень Gartner Ранджит Атвал (Ranjit Atwal). – Валютні коливання змушують виробників збільшувати вартість ПК, щоб залишатися прибутковими, нехай і на шкоду продажу. Ми вважаємо, що корпоративні користувачі відкладуть закупівлі нових комп’ютерів, те ж саме зроблять споживачі. Однак дане зниження купівельної активності є не спадом ринку, а його перебудовою, викликаної валютними коливаннями “. Щоби зорієнтуватися в сучасному ринку смартфонів, перегляньте http://www.e-katalog.ru/ – узагальнений каталог товарів і цін в інтернет  магазинах.

Світовому ринку мобільних телефонів експерти пророкують 3,5-відсоткове зростання в 2015 році – до 1,9 млрд штук. Основна увага споживачів буде зосереджено навколо дешевих смартфонів в умовах загального подорожчання електроніки. Протягом останніх років середня продажна вартість телефонів росла за рахунок преміальних пристроїв, але зараз ціни або злегка поповзуть вниз, або залишаться на поточному рівні, що пов’язано з насиченням попиту на смартфони.

Читайте також: Apple контролює 93% прибутку на ринку смартфонів

У Gartner очікують, що поставки планшетів і гібридних ноутбуків досягнуть 237 млн штук в 2015 році, збільшившись на 4,3% в річному численні. Випуск преміальних ультрабуків складе 53,5 млн одиниць проти 36,7 млн в 2014 році. Незважаючи на кількісне зростання обсягу цього сегмента, в грошах він скоротиться – з 51 до 48 млрд доларів. У 2016 і 2017 роках сумарні продажі дорогих ультрабуків будуть вимірюватися 50 і 51 млрд доларів відповідно, прогнозують аналітики.

Натхнення: http://www.dailycomm.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button