Різні цікавинки

Цікаві факти про більярд

Що ми знаємо про більярд? Не так багато. А виявляється, це давня, захоплююча, азартна гра, яка має цікаву і навіть кримінальну історію.

Цікаві факти про більярд

1. Перша згадка про більярд датується 33000 роком до нашої ери — попередник сучасної гри — комплект складався з 9 фішок, 4 куль і 3 паличок, був знайдений при розкопках могили дитини в Єгипті.

2. Більярд — це один з перших видів спорту, за яким було проведено чемпіонат світу в США в 1873 році.

3. Одне з курйозних досягнень даної гри — Іржі Корн — любитель з Чехії протягом однієї години зміг забити 434 кулі. Оце http://www.bk-prince.ru/, клас! Це його досягнення було зафіксовано в національному збірнику рекордів.

4. Інший рекорд — англієць Пол Салліван за 24 години забив 16 511 куль — в середньому по 687 на годину.

5. Слово «pool» прийшло до нас з Англії. «Рoolroom» це місце, де грають у більярд. Раніше так називалося приміщення, де робили ставки на скачки. Яке це має відношення до більярду? Між заїздами коней в цих кімнатах ставилися більярдні столи, для розваги клієнтів між скачками.

6. Багато вчених, відомі артисти, державні діячі любили і люблять цю гру. Наприклад, відомо, що академік Курчатов і його брат Борис мали маленький більярдний столик у себе в кабінеті і розслаблялися після 16-18 годинної роботи грою.

7. Томас Джеферсон настільки любив більярд, що обладнав на верхньому поверсі особняка Монтічелло кімнату для гри. У його час більярд був заборонений у Вірджинії і великий американський політик постійно порушував закон.

8. Довгий час професійна гра в більярд в Радянському Союзі була під забороною. Проте, гравці знаходили вихід і з цієї ситуації. Ашот Потекян — профі в більярді — значився літературним секретарем поета Олександра Межирова.

9. Стати гарним гравцем досить складно. І це випробував на собі Том Круз у фільмі «Колір грошей». Актор намагається всі трюки у фільмах виконувати сам, але вміння гри в більярд вимагало б додатково вправ по 2 години на день і в результаті удар — перескок відразу через дві кулі і забивання третього зробив замість Тома Круза професійний гравець Майк Сігел.

10. І ще. Для деяких людей більярд — це музика гри і вони використовують навіть деякі музичні терміни. Наприклад «кікс». У більярді це невдалий удар, а в музиці — зрив звуку, голосу на високій ноті.

Кнопка «Наверх»
Закрыть