Людина

Навчання змінює мозок на молекулярному рівні

Нова інформація, яка надходить у мозок людини під час навчання і роботи, істотно змінює структуру нервових клітин і волокон. До такого висновку прийшла група вчених з Університету Британської Колумбії після проведення дослідження, під час якого були встановлені процеси, що протікають в головному мозку. Про це йде мова в статті у виданні The Free Press Journal.

brain_450

Дослідники змогли описати ключові молекулярні зміни, що відбувається в головному мозку при заучуванні або дослідженні нової інформації.

На думку вчених, навчання стимулює клітини мозку, в результаті чого синтезується спеціальна амінокислота, яка приєднується до білка головного мозку, під назвою дельта-катенін. Як відзначають вчені, саме цьому процесу відводиться головна роль у змінах клітинних зв’язків мозку під час запам’ятовування нової інформації.

Дані були отримані під час експериментів, що проводяться на лабораторних гризунах. У результаті було встановлено, що концентрація дельта -катеніну в головному мозку мишей при навчанні збільшувалася в два рази. Отже, можна говорити про те, що цей білок бере активну участь у цьому процесі.

Читайте також: Як вивчення іноземних мов впливає на мозок людини?

Поява порушень в процесі утворення білка може частково пояснити механізми розвитку деяких відхилень у психіці. Також учені відзначають, що мозкова активність змінює структуру білка і його функцію.

У більш ранніх роботах вчені вже пов’язували білок дельта-катенін з процесом навчання. Однак дослідження британських вчених стало першим, що описало роль цього білка в молекулярному механізмі, відповідальному за формуванням спогадів і навчання.

Вчені сподіваються, що в майбутньому їх відкриття допоможе справлятися з різними захворюваннями, які на даний момент лікуванню не піддаються.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button