Земля

День Землі

Перший День Землі, який відзначався 22 квітня 1970 року, привернув увагу більш ніж 20 мільйонів американців з усіх верств суспільства і ще більше людей по всьому світу. Цей день по праву може вважатися точкою відліку і запуском сучасного екологічного руху. Незабаром після цієї події було прийняття таких прогресивних екологічних нормативних актів, як Закон про чисте повітря, Закон про чисту воду і багато інших.

60-і можна справді вважати часом протесту, взяти хоча б піднесення культури хіпі, які називали себе дітьми кольорів. Протестна хвиля в той бурхливий час накривала громадськість, але порятунок планети не було головною причиною: війна у В’єтнамі для суспільства того часу була куди більш сильнодіючим фактором. Про екологію тоді мало хто замислювався, оскільки американці споживали паливо величезними обсягами за допомогою 8-циліндрових седанів. Промисловість чмудила диму і бруду, не побоюючись ніяких санкцій: навпаки, забруднення повітря вважалося символом процвітання індустріалізму.

Однак в 1962 році ситуація зазнала змін після публікації бестселера Рейчел Карсонс «Мовчазна весна». Книга являє собою ключовий момент для сучасного екологічного руху, оскільки було продано близько 500 000 копій по всьому світу, і цей твір як ніколи підвищив обізнаність суспільства про екологічні проблеми.

День Землі, проголошений в 1970 році, створив нову свідомість, направивши енергію антивоєнного руху в екологічне русло. Ідея прийшла в голову творцеві Дня Землі Гейлорд Нельсону, який потім був сенатором штату Вісконсін, після великого розливу нафти в Санта-Барбарі в 1969 році. Будучи натхненним антивоєнним рухом серед американських студентів, Нельсон зрозумів, що якщо йому вдасться спрямувати цей рух в екологічну сторону, то питання захисту навколишнього середовища можуть знайти загальнонаціональну популярність. Пізніше сенатор Нельсон оголосив в ЗМІ про початок масової екологічної пропаганди.

В результаті, 22 квітня 1970 року на вулиці США вийшло 20 мільйонів американців для того, щоб підтримати зароджуваний екологічний рух. День Землі 1970 політологи характеризують як рідкість з точки зору політичної узгодженості: ініціативу підтримали республіканці і демократи, багаті і бідні, городяни і фермери, магнати і профспілкові лідери. Цей день сприяв створенню Американського агентства з навколишнього середовища, а також прийняття перших екологічних нормативних актів.

Але День Землі сьогодні – це не просто дата, окремий день у році з 365 інших. День Землі – це глобальна екологічний рух людей, яким небайдуже майбутнє природи і планети і які разом утворюють міжнародне співтовариство Earth Day Network (EDN). В даний час EDN працює з більш ніж 22 тисячами офіційних партнерів з 192 країн світу, а активними учасниками руху є близько мільярда людей, які беруть участь у заходах спільноти. Але EDN не зупиняється на досягнутому.

Вся діяльність EDN, будь то поширення екологічних цінностей в школах або заохочення прогресивного «зеленого» законодавства, як в США, так і за кордоном, ставить собі за мету інформувати і надихати людей на дії, якими вони зможуть допомогти забезпечити здорове майбутнє для себе, своїх дітей і всієї планети. Завдяки партнерським програмам EDN надає можливість брати участь громадянам в екологічних ініціативах на місцевому, регіональному, національному або міжнародному рівні.

По мірі свого зростання організація розширює як масштаби своєї діяльності, так і визначення поняття «навколишнє середу», намагаючись торкнутися всіх питань, так чи інакше впливають на здоров’я людей і природи: озеленення шкіл, створення зелених робочих місць, заохочення зелених інвестицій і зеленого законодавства, різні соціальні проекти.

День Землі сьогодні – це просто символ, символ того, що кожен день свого життя ми живемо на Землі. І ми повинні любити і цінувати цей прекрасний будинок.

 Натхнення

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button