Різне

Електронні книги – історія виникнення

Перші електронні книги з’явилися з приходом ПК і можливістю друку інформації і, трохи пізніше, виведення тексту на екран. З приходом комп’ютерів обсяг літератури в електронному вигляді ріс в арифметичній прогресії і досі продовжує зростати. Внаслідок цього виникла необхідність у спеціалізованих пристроях, завдяки яким можливо було б читати електронні книги.

Пристрої для читання електронних книг – це апарат для зберігання в електронному вигляді та відображення на дисплеї різних текстових форматів, наприклад книг, тобто гаджет, здатний замінити собою традиційну паперову книжку.

Першими виробниками таких пристроїв були дві фірми: “Softbook Press” і “Nuvomedia”, які, практично одночасно стали масово виготовляти пристрої для читання електронних книг. У 1998 році були виставлені у продаж Softbook і Rocket Ebook. На превеликий жаль, тріумф їх був короткий і, після декількох років на ринку, злиття і спільної роботи під брендом “Gemstar”, обидві фірми припинили своє існування. Підсумком їхніх праць до сьогоднішнього часу користуються багато людей, і можна тільки висловити величезну подяку розробникам і виробникам таких пристроїв, як REB 1200 і REB 1100, відповідно Rocket Ebook і Softbook.

Крім цих компаній, створенням такого роду пристроїв займалися ще деякі фірми, але такої масовості як у “Nuvomedia” і “Softbook Press”, вони собі дозволити не могли. Приміром, можна згадати Hiebook і схожий на книгу everyBook (з двома дисплеями на розворотах, як у традиційній книги). До 2005 року у створенні та розробці пристроїв для читання електронних книг утворився своєрідний вакуум. Настав час для розробки нових, більш сучасних пристроїв, але великі компанії переорієнтували сферу своїх розробок на КПК і мобільні телефони. У даний момент на ринку знову помітний злет – з’явилися дисплеї з технологією «електронного чорнила», e-Ink, і відразу декілька пристроїв, заснованих на цій технології, вийшло в продаж в той час. Зокрема, широкий спектр електронних книг ви зможете найти в магазині “Портатив” за адресою http://portativ.ua/category_2271589.html. Торгова лінійка та ціни вас сильно вразять.

Причини виникнення електронних книг

Електронні книги народилися в наслідок можливості збільшення ринку розповсюдження та споживання книг. Електронні книги стали порятунком для віддалених від великих друкарень регіонів і країн. Електронні книги не є заміщенням традиційних паперових книг. Електронне розповсюдження літератури допомагає зменшити кількість посередників між автором і читачем. Не варто забувати також, що це ще й сучасний вид передачі даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button