Різне

Цікаві факти про радіацію

1. Сканнери в аеропортах

Незважаючи на галас навколо шкоди сканерів в аеропортах, ризик від них невеликий. Одне сканування з використанням типового сканера безпеки може передати від 0,005 до 0,01 мілібер, що насправді набагато нижче небезпечного рівня 10000 мілібер.

Цікаві факти про радіацію

2. Вода

Виявляється, чиста питна вода містить невелику кількість радію та інших радіоактивних елементів. Випиваючи три склянки води в день протягом року ви піддаєте себе впливу мілібер 0045.

3. Будинки

Деякі будівлі зроблені з каменю, який випромінює невелику кількість радіації. Наприклад, Центральний термінал на Нью – Йоркському залізничному вокзалі. Постоявши близько години на цьому місці, ви піддаєте себе радіації в розмірі близько 0,06 мілібер.

4. Електростанції

Допускається, що електростанції випромінюють невелику кількість радіації. Насправді, люди, що живуть в 50 милях від ядерних енергетичних установок, піддають себе впливу близько 0,1 мілібер щодня. Так як вугілля також містить залишки радіоактивних речовин, люди, що живуть поруч з вугільними електростанціями, піддаються впливу 0,16 мілібер.

5. Місце проживання

Неважливо де ви живете, на вас впливають низькі рівні радіації з навколишнього середовища, включаючи повітря, грунт, воду, космічну радіацію, яка бомбардує Землю з космосу.

У містах, що знаходяться на рівні або поблизу рівня моря, ви піддаєтеся впливу 0,8 мілібер на день. На височинах, космічне випромінювання більш інтенсивне, так як менше атмосферного шару захищає вас, і ви перебуваєте під впливом приблизно 0,9 мілібер. Виходить, що зі собою потрібно постійно носити …

6. Стоматологічний рентген

Панорамний рентген зубів передає близько 2 мілібер. Звичайний стоматологічний рентген передає близько 0,5 мілібер.

7. Постільна білизна

Хочете, вірте, хочете, ні, але людське тіло випромінює радіацію. Це відбувається через те, що організм переробляє калій, а калій, який міститься в бананах і інших продуктах, містять радіоактивні та нерадіоактивні атоми.

Коли ви спите в одному ліжку з вашим чоловіком, ви піддаєте себе впливу близько 2 мілібер радіації.

8. Літак

Радіація під час польоту в літаку набагато вища тієї, якої ви себе піддаєте, проходячи через сканери в аеропорту. Це відбувається тому, що космічна радіація стає більш інтенсивною, чим вище ви знаходитеся.

Якщо ви піднімаєтеся в гору або летите в літаку, вплив випромінювання буде вищим. Наприклад, політ з Нью – Йорка до Лос-Анджелеса прирівнюється до 3-4 мілібер радіації.

9. Рентген грудної клітини

Типовий рентген грудної клітини передає близько 10 мілібер, тоді як рентген стегна може передати у вісім разів більше радіації. Це відбувається тому, що кістки більші і вимагають більше радіації, щоб отримати ясні знімки.

10. Політ в космос

Мрієте злітати в космос ? Якщо це так, то вам слід знати, що космонавти піддають себе впливу досить великої кількості радіації. За один день на орбіті можна отримати близько 200 мілібер радіації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button