Здоров'я

Наслідки перенесеного стресу можуть проявитися через роки

Наслідки перенесеного стресу можуть проявитися через рокиСтрес є фізіологічною реакцією організму на екстремальні фактори зовнішнього і внутрішнього середовища. Він виражається в неспецифічній реакції на будь-який об’єкт, який порушує стан гомеостазу організму. Існує позитивна і негативна форми стресу. Вчені поділяють стрес на нервово – психічний, температурний, світловий та інші форми. Стрес по суті є адаптаційною реакцією на екстраординарні зміни.

У ході даного процесу відбувається активація вегетативної нервової системи, її ендокринного забезпечення. При цьому можуть порушуватися багато функцій організму. До недавнього часу наукове співтовариство вважало стрес короткочасною реакцією. Однак, науковий колектив з університету Аделаїди довів, що вияви стресу можуть проявлятися і через кілька років після його закінчення. Австралійські вчені глибоко вивчили проблему дії стресорного агента і впливу його на функціонування організму людини.

Стрес, як правило, негативно впливає на стан здоров’я людини. По суті він є початковим механізмом для запуску безлічі захворювань. При дії стресорного агента пригнічується робота імунної системи, органом кровообігу та інших важливих функцій. Австралійські вчені довели, що організм людини має особливу пам’ять, яка здатна запам’ятовувати дію стрессорного агента.

При цьому зазначено, що реакція на стрес прямо пропорційна силі стрессорного впливу. При цьому, стресорні агенти можуть сумуватися, що посилює шкідливу дії даного чинника. Саме це і обумовлює небезпечний вплив екстремальних ситуацій.

Як доказ своєї правоти вчені наводять приклад у вигляді солдатів, які проходили службу в одному з небезпечних районів. В результаті у великої кількості колишніх військовослужбовців відзначалися хронічні захворювання, що виникли через 2-4 роки після перенесеного стресу.

Натхнення: medvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button