Різне

Цікаві факти про залізницю

Сьогодні ми хочемо розповісти вам кілька цікавих фактів про залізницю. Можливо, хтось із вас подумає: “Поїзди – це так банально і передбачувано.” Але повірте, історія розвитку залізничного сполучення насичена усілякими цікавими фактами: незначними і мають величезне значення, курйозними і сумними. У цій же статті ми хочемо запропонувати вашій увазі кілька маловідомих і при цьому вкрай цікавих фактів про залізницю.

Звідки взялася морська хвороба у пасажирів поїзда?

Всім відомо, що одна з численних переваг залізничного транспорту, окрім того, що вона найдешевша в комплексі грузоперевозки в СНГ – це те, що в ньому практично нікого не заколишує. Але виявляється, японські конструктори своїм винаходом зуміли-таки викликати у пасажирів морську хворобу. У 1973 році в Японії був сконструйований і пущений в експлуатацію потяг з вагонами, які нахилялися убік. Задумка була хорошою, адже завдяки такій конструкції склад міг вписуватися в повороти колії, не знижуючи швидкості. Розробники не врахували одного нюансу: більшість пасажирів нового поїзда, доїхавши до кінцевої станції, вийшли з вагонів, м’яко кажучи, позеленілими від того, що їх сильно заколисало.

Потяги «з нахилом» були винаходом, що випередив свій час: розвиток технологій в ті роки не дозволив доопрацювати конструкцію й усунути такий істотний недолік. Зате в наше століття цифрових технологій машиністи поїздів отримали можливість контролювати нахил вагонів поїзда буквально до одного градуса, і вже сьогодні пасажирські потяги, які вписуються в віражі не втрачаючи швидкості, курсують більш ніж в 15 країнах. При нахилах вагонів у поїздах «нового покоління» пасажири не тільки не відчувають дискомфорту, але часто навіть нічого не помічають

В поїзд з кисневою подушкою

Найдовша в світі залізниця – Транссибірська магістраль. Її довжина становить 9438 км
Потяги настільки затребувані в транспортній інфраструктурі, що залізничні колії для них прокладають скрізь, де тільки можна. Так в Китаї існує відома Цинхай-Тибетська залізниця – найбільш високогірна магістраль у світі. Найвища точка дороги розташована більш ніж в 5000 метрів над рівнем моря. Природно, такі умови вимагають і спеціальних поїздів. Всі вагони для потягів, що курсують по Цинхай-Тибетській магістралі, повністю герметизовані, поруч з кожним пасажирським сидінням є роз’єм, до якого при необхідності можна підключити кисневу трубку, і пульт управління з подачею кисню. На рідкісних проміжних станціях пасажирські вагони навіть не відкриваються, оскільки за їх межами, просто кажучи, нічим дихати.

Поїзд без машиніста

Тринадцять років тому в США ремонтна бригада займалася перетягуванням потягу з 47 вагонів з однієї колії на іншу, і допустила технічну помилку, внаслідок чого потяг рушив з місця і … покотився. Причому не просто покотився, а неконтрольовано понісся по рейках зі швидкістю 76 км / год. Невідомо, чим би закінчилася ця історія, якби не втручання відважного машиніста: наздогнавши «втікача» на тепловозі, він зумів зчепитися з останнім вагоном і загальмувати весь потяг. На момент зупинки некерованого поїзда, він встиг проїхати більш ніж 100 км.

Введення часових поясів – ініціатива англійських залізничних компаній

Звичні для нас часові пояси до початку XIX століття просто не існували – в них не було необхідності, оскільки час в кожному місті визначали по сонцю. Все змінилося з появою залізничного транспорту: відсутність «єдиного» у всіх містах часу ставало не тільки серйозною перешкодою для складання розкладу руху поїздів, а й можливою причиною аварій на залізничних дорогах.

1 грудня 1847 на всіх залізничних станціях у Великобританії відбувся перехід на єдиний час, тобто в країні був встановлений один часовий пояс за Гринвічем. Введенням на своїй території стандартного часу і часових поясів Америка і Канада також зобов’язані залізничним компаніям.

Не подумали про головне

У Швейцарії для місцевого бомонду: політиків, почесних гостей і т.д., було організовано залізничне турне. Працівники залізниці розстаралися і для найбільшого комфорту пасажирів сформували потяг виключно з вагонів-ресторанів … забувши про те, що в них конструктивно не передбачені туалети. Результат очевидний: в пункті призначення, почесні гості, забувши про важливість і етикет, практично вистрибували з поїзда, і, розштовхуючи зустрічаючих їх на пероні, прямовали у відомому напрямку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button