Земля

Цікаві цифри про нашу планету

Наша планета є третьою від Сонця і п’ятою за величиною серед усіх планет Сонячної системи. Вона утворилася з сонячній туманності приблизно близько п’яти мільярдів років тому. Окружність Землі становить 40 тисяч кілометрів, середній діаметр планети – 12 742 км, а її форма – це сплюснутий еліпсоїд. За останні дві тисячі років тривалість одного обороту Землі збільшувалося на 0,0023 секунди в сторіччя.

foto_cikavosti_19.10.2014-05_resized

Температура в центрі Землі піднімається до 6000 градусів, більше, ніж на поверхні Сонця. Товщина земної кори на континентах коливається від 30 до 70 кілометрів, на дні океану вона становить від 6 до 10 кілометрів.

Читайте також: Один день з життя планети Земля

За довгі роки існування планети її поверхня постійно змінювалася, з’являлися нові континенти, а старі руйнувалися. Деякі з них переміщувалися по поверхні, утворюючи іноді один суперконтинент. Один з останніх суперконтинентів – Пангея – розпався приблизно 180 мільйонів років тому. Більше 80% поверхні Землі має вулканічне походження.

Примітно, що рівень гравітації на землі поширюється нерівномірно. Найбільшу легкість можна відчути на півдні Індії. Зате в південних районах Тихого океану гравітація відчуватиметься найсильніше.

[ads1]

На сьогоднішній день приблизно 70% нашої планети становлять океану, причому людині вдалося вивчити всього 5% цього світового багатства. Прісна вода при цьому становить всього 2,5% всієї гідросфери, решта – солона. Дослідження показали, що трохи більше 68% прісної води знаходиться в льодовиках. Якщо вони розтануть, що підвищення рівня Світового океану складе приблизно 800 метрів.

Вчені вважають, що спочатку наша планета була фіолетового кольору. Пов’язано це з тим, що коли ще не було озонового шару, який захищає від ультрафіолетових променів, то бактерії виділяли спеціальні речовини. Потім з’явилися перші водорості, приблизно 1200 мільйонів років тому, а потім і хребетні тварини – близько 525 мільйонів років тому.

Читайте також: Який буде мати вигляд Земля без людини

Останнє масове вимирання великих тварин відбулося приблизно 65 мільйонів років тому. На думку дослідників, причиною цьому послужило падіння великого метеорита. Воно призвело до зникнення динозаврів і інших великих рептилій, проте ссавці невеликого розміру і птиці вижили.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button