Здоров'я

Жирна їжа робить вас стервою!

Виявляється, правильне харчування і обмеження споживання жирів – це не тільки запорука здоров’я, але й запорука гарної поведінки. Як показало недавнє дослідження, вживання в їжу транс-жирних кислот може привести до підвищеної дратівливості і навіть агресії.

У дослідженні взяли участь 945 чоловіків і жінок. В ньому вперше були отримані дані про зв’язок транс-жирів і відхилень у поведінці, починаючи від простої нетерпимості і аж до агресії. «Існують праці, які доводять зв’язок вживання омега-3 жирних кислот з підвищенням поступливості і низькою імпульсивністю. Є також дані про те, що транс-жири перешкоджають утворенню довгих ланцюгів омега-3 кислот, які роблять позитивний вплив на головний мозок. Це підштовхнуло нас до проведення нового дослідження транс-жирів», – розповідає доктор Беатріс Голомб з Університету Каліфорнії, провідний автор роботи.

foto_cikavosti_19.10.2014-04_resized

Учасники експерименту не приймали жодних препаратів або добавок, що містять жири. Також критеріями включення в дослідження були відсутність діабету, онкологічних захворювань і хвороб серця. Середній вік учасників становив 57 років. Споживання транс-жирів склало близько 3,49 грам на добу (від 1,02 до 5,96 грам).

[ads1]

Читайте також: Жирні продукти підвищують сонливість

Для збору даних учені користувалися докладним опитувальником харчування, а також спеціальними шкалами для оцінки поведінки, дратівливості і рівня агресії. Вони виявили, що люди, які вживали більше транс-жирів, набирали значно більше балів по кожній з цих шкал.

«Виявлена нами закономірність була навіть більш виражена, ніж вже давно відомий зв’язок між агресією і чоловічою статтю, молодим віком і вживанням алкоголю», – відзначає доктор Голомб.

Карен Девідсон з Університету Ванкувера, Канада, вважає, що результати цієї роботи ще раз доводять шкідливий вплив штучних транс-жирних кислот і що необхідно зменшити їх кількість в їжі.

«Ми не повинні забувати про те, що виробники продуктів не роблять різниці між натуральними та штучними транс-жирами. Однак вони відрізняються хімічно, і нам потрібно вивчити вплив кожного з них на поведінку», – говорить Карен.

Доктор Олвін Каррасільо, голова відділення терапії Університету Майамі, додає: «Поки ми не можемо стверджувати, що вживання транс-жирів веде до агресивної поведінки. Проте вже зараз є дані про те, що велика кількість транс-жирів в раціоні може привести до виникнення захворювань серця і деяких видів пухлин».

Читайте також: Продукти, які необхідні для щоденного раціону

Доктор Каррасільо також додав, що людям необхідно знизити споживання транс-жирів з їжею: «Наприклад, в ресторанах Нью-Йорка введено обмеження на кількість транс-жирів в стравах».

Натхнення: zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button