Земля

Через глобальне потепління ночі перестали бути прохолодними і вологими

У світі збільшилася кількість жарких і сухих ночей і, як наслідок, почастішали нічні лісові пожежі.

Image by Pawe? R?kas from Pixabay

До такого висновку прийшли вчені з Колорадського університету, проаналізувавши дані про зміну вологості повітря на заході США, а також супутникові дані по 81 тисячі пожеж у всьому світі.

Прохолодні ночі перешкоджають поширенню пожежі: вологе повітря запобігає загорянню і уповільнює вогонь і полегшують роботу пожежників.

“Люди зазвичай звертають більше уваги на денні кліматичні умови, адже саме вдень пожежі найбільш активні, – повідомляє один з авторів дослідження Адам Махуд. – Однак недостатньо уваги приділяється ночам, протягом яких завдяки більш низьким температурам пожежі сповільнюються або і зовсім гаснуть».

Дослідження показало, що у США з 1979 року по 2020 рік кількість спекотних і сухих ночей збільшилася на 36%, у той час, як жарких днів стало більше тільки на 27%. В цілому в усьому світі з 2002 по 2020 роки нічні пожежі стали інтенсивнішими на 7,2%, а у США — на 28%.

Гарячі і сухі ночі з високим показником дефіциту тиску пари(різниця між реальною і потенційною кількістю води у повітрі) є пожежонебезпечними, і їх аналіз необхідний для боротьби з ландшафтними пожежами, яких стає все більше.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button