Земля

Вчені відкрили мікроорганізм – каталізатор глобального потепління

Колонії ґрунтових мікроорганізмів, що мешкають в вічній мерзлоті, грають роль потужних каталізаторів процесу зміни клімату, такі результати міжнародної команди вчених.

foto_cikavosti_25.10.2014-06_resized

Раніше цього року група дослідників з США, Швеції та Австралії виявила, що окремий, раніше невідомий науці вид мікробів, є домінуючим в вічномерзлих ґрунтах в північній Швеції, які почали танути під впливом температури, що зростає. Вчені припускали, що мікроорганізми відіграють значну роль в глобальному потепління, так як виділяють величезні обсяги метану – парникового газу, які утримує тепло в земній атмосфері.

Читайте також: Глобальне потепління залишить людство без їжі

[ads1] Нове дослідження підтвердило наявні здогадки, довівши, що співвідношення кількості мікроорганізмів, які отримали попередню назву Methanoflorens stordalenmirensis, та інших видів ґрунтових мікробів може допомогти прогнозувати їх сукупний вплив на майбутню зміну клімату. Вільний переклад назви виявленого мікроба – «метаноцвіт з багна Стордален».

«Якщо використовувати в якості аналогії африканську савану, можна сказати, що і леви, і слони виробляють вуглекислий газ, – говорить провідний автор дослідження Скотт Салеска. – Мікроорганізми Methanoflorens – представляють собою мікробний еквівалент слона – організму, який грає вкрай важливу роль в тому, що відбувається в усій екосистемі».

Натхнення: gismeteo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments