Різне

Цікаво про моду

Мода – що може бути цікавішим? Це не тільки стрімка гонка за всім новим, це – проникнення в суть нового при одночасному зверненні до витоків, до старих традицій. Існує безліч цікавих і маловідомих фактів про це явище в різних її ракурсах. Представляємо 10 найбільш цікавих і важливих.

1. Смокінг
Це предмет одягу (піджак), зазвичай чорного кольору. Його назва походить від англійського «smoking» – куріння. У аристократичному суспільстві вам навряд чи довелося б зустріти кращих дам. Тому кращим чоловікам, щоб не доставляти жіночій половині суспільства певні незручності, доводилося виходити для перекуру в спеціальну кімнату. Щоб уникнути неприємного тютюнового запаху від одягу, вони надягали своєрідний «курильний жакет», з атласними лацканами. Присутність лацканів не випадково. Якщо курець в процесі перекуру струшував попіл з сигари самостійно, такий жест сприймався оточуючими як верх непристойності. Традиційно зотлілий стовпчик попелу сигарети повинен був відпасти сам. У разі потрапляння попелу на лацкан, він легко струшувати з атласу, практично не залишаючи слідів. Трохи пізніше підприємливі дами зробили цей предмет одягу частиною і свого гардеробу.

2. Рукава з гудзиками
Кожен з нас помічав на рукавах жакетів і піджаків таку деталь, як гудзики. Виникає питання: навіщо вони потрібні тут, яка їхня функція? Якщо зазирнути в історичні джерела, то виявиться, що вперше гудзики з’явилися на рукавах в часи правління Наполеона Бонапарта і саме за його наказом вони пришивались до рукавів куртки кожного солдата. Ви не повірите, але головною метою такого нововведення було викорінення у солдатів звички використовувати рукава в якості носової хустки при нежиті!

3. Поняття «вінтаж» і «ретро»
Розмірковуючи про моду, мало хто з нас бачать відмінності понять «ретро» і «вінтаж». В основному, серед модельєрів прийнято вважати, що вінтажна річ – це річ, що відноситься до середини 20 століття, а ретро – це річ більш пізнього періоду.

4. Одяг для дітей
Вибираючи одяг для своєї дитини, всі ми намагаємося врахувати модні тенденції сьогоднішнього дня. Дивно, але дитячий одяг, як окремий елемент моди, з’явилася не так давно, в 19 столітті. До цього часу діти одягалися в дорослі речі, але тільки невеликих розмірів. Пов’язано це було з пануючими в той час правилами пристойності: маленька дівчинка своїм виглядом мала виглядати, як благородна, стримана жінка меншого зросту і віку.

5. Трусики «танга»
Вперше цей винахід – трусики «танга» – було придумано в Нью-Йорку. Ще в 30х роках на сценах цього міста місцеві танцівниці показували перед публікою свою майстерність абсолютно голими, допоки не привели в шаленство мера міста. У той день він наказав їм негайно припинити цю ганьбу і прикритися. Тоді й була придумана ця частина одягу, яка донині не втрачає своєї популярності.

6. Покази мод
Сьогодні на численні покази мод витрачаються величезні кошти. А далекі предки – модельєри в 16 столітті намагалися максимально зменшити свої витрати. Тому навіть для демонстрації свіжої сучасної колекції вони не залучали манекенниць! Власне, і самі поняття «модель» і «манекенниця» з’явилися набагато пізніше, лише в 19 столітті. А всі модні наряди і модні сумочки тодішні дизайнери демонстрували … на ляльках. І, повірте, це вважалося досить вигідними проектами.

7. Бермуди або капрі
Жіночі бермуди або капрі з’явилися як стиль моди в 1930 році. Причиною їх появи став існуюча тоді заборона для жінок на Бермудських островах оголяти принародно власні стегна. Жінкам нічого не залишалося, як взяти шорти і трохи збільшити їх довжину, приблизно до коліна. Аналогічно з’явилися на світ і капрі.

8. Спідниця
Історія появи спідниці починається з глибокої давнини. Виявляється, спочатку носіями цього предмета одягу були не стільки жінки, скільки чоловіки. Своєю появою спідниця зобов’язана перш за все поширеною тоді пов’язкою на стегнах. А поява її, як деталі жіночого гардеробу, відноситься вже до 16 століття. У стародавній Русі спідниця з’явилася набагато пізніше – лише в 19 столітті. Раніше сільські дівчата носили простого покрою сарафани, сучасні ж ділові жінки надають первагу плаття футляр.

9. Тростина як елемент моди
В даний час тростина багатьма сприймається, як річ, необхідна виключно літній людині. Але насправді ця деталь може оригінально доповнити образ будь-якої людини. Відомий письменник Вольтер колекціонував тростини, в його колекції налічувалося до 80 видів цього виробу. Трохи менше їх було у Жан Жака Руссо. У той час новомодний аксесуар буквально захлеснув Францію. І чоловіки, і жінки із задоволенням використовували її як доповнення до свого образу, тимпаче, вони прикрашали дизайн інтерєрів їх прихожих.

10. Марія-Антуанетта сьогодні
У 2006 р. на екрани вийшла стрічка «Марія-Антуанетта», в якій головну роль виконала Кірстен Данст. Одного разу актриса приміряються на себе численні сукні, стилізовані під період правління королеви Франції, але всі вони здавалися їй занадто відкритими. Адже в звичайному житті Кірстен – це досить скромна жінка, соромиться зайвий раз виставити на показ навіть неприкриту шию.

Натхнення: xn—-8sbnaaptsc2amijz6hg.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button