Різне

Цікаві факти про метал

Ні для кого не секрет, що в нашому житті є багато різних металевих предметів, без яких нам було б значно складніше жити, але ми дуже мало знаємо про унікальні властивості деяких з цих металів.

Наприклад, предмети, виготовлені з такого металу як мідь, а також з її сплавів, не можуть створювати іскри. Ця властивість міді застосовується у виробництві інструментів для проведення вогненебезпечних робіт.

У Японії, що піддається частим землетрусам, мідь застосовують для виробництва газових трубопроводів, які відрізняються високою сейсмостійкістю.

Ще одна цікава властивість міді була виявлена в ході дослідження водойм, в яких мешкають коропи. Виявляється, у воді, що не містить мідь, розвивається грибок, який згубно впливає на розвиток коропів, а у воді, яка містить мідь, коропи добре ростуть і розмножуються.

Мідь є і в організмі людини, але вона регулярно виводиться, і тому ми потребуємо своєрідного щоденного дозаправлення 2мг міді.

З усіх металів, які не містять домішки, самий твердий – хром. З суміші металів виготовляється всім відома нержавіюча сталь, її високі антикорозійні властивості обумовлені великим вмістом хрому і тонкою плівкою з нерозчинних окислів, які і перешкоджають взаємодії сталі і навколишнього середовища. Саме тому промислові підприємства виробляють з цього знаменитого сплаву нержавіючі труби, що застосовуються в багатьох галузях промисловості. Але щоб зробити ковані перила достатньо буде і простого металу, з якого майстри змайструють справжній шедевр.

Найтугоплавкіший метал – вольфрам, він закипає при температурі в 5900 градусів, а починає плавитися при 3380 градусах.

Самий легкоплавкий метал – ртуть, другий після неї – галій, він менш токсичний, і є одним з небагатьох металів, які розширюються при затвердінні.

Найменш небезпечним для екології є вісмут. З нього можна навіть робити дріб для рушниці, на заміну токсичного свинцю.

Метал, який не вступає в реакцію з кислотами і кислотними сумішами, називається іридій.

Найбільший самородок платини важить 7,860 кг і називається «Уральський гігант». Відомо, що раніше платину вважали підробкою срібла і для боротьби з фальшивомонетниками топили в океані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button