Наука

Цукрозамінники можуть підвищувати ризик інфарктів та інсультів

Штучні підсолоджувачі важко назвати здоровою альтернативою цукру: нове дослідження показало, що вони можуть вести до розвитку серцево-судинних захворювань.

цукрозамінник

Шкода від додавання цукру в їжу відома давно. Його погана репутація змушує і споживачів, і виробників звертатися до штучних підсолоджувачів – аспартаму, сукралози, сахарину і т.п. Однак і ці замінники далеко не нешкідливі. Деякі дослідження показують, що вони підвищують шанси на розвиток діабету і стимулюють поширення бактерій, стійких до дії антибіотиків. Про нові негативні ефекти цукрозамінників розповідається в статті французьких вчених, опублікованій в журналі BMJ.

Команда Матильди Тув’є (Mathilde Touvier) з Університету Сорбонна Париж Північ відстежила вплив замінників цукру на здоров’я більш ніж 103 тисяч жителів Франції, що беруть участь в клінічному експерименті NutriNet-Santе. Вибірка включала чоловіків і жінок середнім віком 42 роки. Протягом пів року вони тричі – протягом двох робочих днів і одного вихідного – детально записували дані про всю з’їдену їжу і випиті напої. Підсолоджувачі споживали близько 37 відсотків з них.

Простеживши за медичними записами учасників протягом наступних років, вчені зафіксували у них близько 1500 гострих серцево-судинних проблем, включаючи ішемічні напади, інфаркти та інсульти. При цьому у людей, які споживають підсолоджувачі, ризик розвитку таких станів виявився на дев’ять відсотків вище середнього, а для цереброваскулярних захворювань, пов’язаних з кровопостачанням мозку, – на 18 відсотків. Крім того, автори помітили можливу різницю у впливі різних цукрозамінників. Наприклад, використання аспартаму корелювало з більшою частотою цереброваскулярних проблем, а сукралози і ацесульфаму калію – з коронарною хворобою серця.

“Це показує, що харчові добавки, які щодня споживають мільйони людей і які присутні в тисячах харчових продуктів, не можуть вважатися здоровою і безпечною альтернативою цукру», – резюмують вчені
. Варто додати, що їх дослідження лише продемонструвало кореляцію між використанням підсолоджувачів і ризиком виникнення серцево-судинних захворювань. Воно не дозволяє повністю виключити вплив інших факторів, і вже тим більше не вказує на механізм такої дії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments