Наука

Вчені з’ясували, як «сонячний компас» в мозку сарани допомагає їй мігрувати

Дослідники з університету в Марбурзі і Вюрцбургського університету виявили, як «сонячний компас» працює в мозку пустельної сарани. У своїй статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, Фредерік Зіттрелл, Керам Пфайффер і Уве Хомберг описують вивчення реакції нейронів на природне і поляризоване світло в мозку комахи, повідомляє Science X Network.

Image by Pixabay

Попередні дослідження показали, що один з видів африканської пустельної сарани (Schistocerca gregaria) може з неймовірною точністю мігрувати на великі відстані. Також відомо, що їх поведінка і призначення визначається генетично. Але як сарані вдається дістатися до місця призначення, дотепер залишалося загадкою. Деякі фахівці в цій області припустили, що сарана може використовувати як природне сонячне, так і поляризоване світло для навігації. У своїй новій роботі дослідники прагнули з’ясувати, чи так це насправді, і якщо так, то як сарана використовувала обидва джерела світла як сонячний компас для орієнтування.

Робота містила спочатку реєстрацію реакції нейронів на світло, що проходить через все поле зору комах. Дослідники змогли виміряти активність 23 нейронів, які відповіли на поляризоване світло, що виходить з 33 різних напрямків.

Потім дослідники ввели індикатори, які дозволили їм ідентифікувати нейрони, відповідальні за кодування горизонтального положення Сонця в протоцеребральному мосту. Вони помітили, що там нейрони кодують 360 градусів простору. Вивчаючи, як два види світла обробляються в мозку, вчені виявили, що центральний комплекс в ньому діє як навігаційний центр, приймаючи сигнали з неба і використовуючи їх для створення «компаса», який дозволяв сарані орієнтуватися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button