Земля

Цвілеві організми повторили роботу інженерів Стародавнього Риму

Багато яких зі знаменитих доріг Стародавнього Риму, які колись охоплювали всю Європу, збереглися і навіть використовуються досі. Однак більшість з них канули в лету, і розкрити транспортну мережу, народжену генієм великих інженерів давнини, здавалося б, уже неможливо буде ніколи. Однак тут на допомогу археологам прийшла … лісова цвіль.

1-13-03-2015-600-408

Група найпростіших організмів-слизовиків відокремлена від грибів порівняно недавно, і досі її класифікація залишається недостатньо опрацьованою. Однак вони широко поширені, та й в експериментах використовуються досить часто. Звернулися до них і археологи з Греції та Великобританії, вивчаючи транспортну мережу Балкан в період між I і IV століттями н.е.

Читайте також: Секрет будівництва древніх римлян

За допомогою гелю на основі агар-агару вчені «сконструювали» географічну карту регіону в ту далеку епоху, а 17 найбільших центрів тяжіння доріг – міст і поселень – позначили порціями вівсяних пластівців, ідеальної їжі для слизовиків. Цвілеві колонія почала зростати з Фесалонік, вже тоді колишнім ключовим містом для всього регіону, – і завдяки здатності знаходити оптимальний (не завжди  найкоротший, але завжди найзручніший) шлях незабаром охопила своєю мережею всі пункти цих «Балкан в пробірці».

Експеримент був повторений 18 разів, і кожного разу картина виявлялася практично однаковою: слизовики повторювали вигини відомих історикам дорожніх трас, паралельно розкриваючи цілий ряд поки невстановлених. Цілком можливо, ця робота дозволить археологам розкопати їх – за підказкою від цвілі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button