Всесвіт

Туманність в 25 тис. років від Землі виявилася молодим залишком наднової

Астрономи провели докладні рентгенівські спостереження недавно виявленого залишку наднової G53.41 + 0.03. Дослідження докладно описано в статті, опублікованій на сервері попереднього друку arXiv.

Залишки супернових – supernova remnant, SNR – туманності, що з’явилися через події багато десятків або сотень років після катастрофічного вибуху зірки і перетворення її в наднову. Вони складаються з викинутої в результаті вибуху речовини та іншого міжзоряного матеріалу, який був винесений ударною хвилею від наднової.

Дослідження залишків наднової важливі для астрономів, оскільки вони відіграють ключову роль в еволюції галактик, розсіюючи важкі елементи, що утворилися під час вибуху наднової, і забезпечуючи енергію, необхідну для нагріву міжзоряного середовища. Вважається також, що SNR відповідальні за прискорення галактичних космічних променів.

Об’єкт G53.41 + 0,03 підтверджений як залишок наднової в 2018 році при аналізі даних обсерваторії LOFAR (LOw Frequency ARray). З’ясувалося, що залишок наднової відрізняється відносно молодим віком і, за оцінками, знаходиться на відстані близько 24 450 світлових років від Землі.

Група астрономів на чолі з Володимиром Домчеком з Амстердамського університету, Нідерланди вирішила уважно вивчити туманність за допомогою космічного апарату ЕКА XMM-Newton.

В ході дослідження були виявлені три унікальні області залишку наднової. Вони демонструють відмінності в яскравості і характеристиках плазми.

Крім того, спектральний аналіз показав, що G53.41 + 0,03 з’явилася від 1 000 до 5 000 років тому, що підтверджує відносно молодий вік туманності.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button