Всесвіт

Приголомшливе відео сонячного торнадо (відео)

Торнадо, смерчі, циклони і навіть воронка води навколо зливу у ванній — видовище. Але спостерігати їх безпосередньо (крім останнього випадку) може бути дуже небезпечно для життя. Дивовижні гігантські вихори не унікальні для нашої планети: наприклад, на Сонці вони формуються з потоків розжареної до мільйонів градусів плазми.

Величезні маси іонізованого газу направляються уздовж ліній магнітного поля у верхніх шарах нашої зірки. Деколи такі течії стикаються і закручуються у фантастичному танці, подібно до хмар на землі. На відео зображений один з таких плазмових торнадо, що складається з частинок температурою близько 2,8 мільйона градусів Цельсія.

https://youtu.be/2TQx1YvgE7s

Висота плазмових торнадо сягає 60 тисяч кілометрів, що майже в п’ять разів більше діаметру Землі. А швидкість потоків частинок всередині вихору може перевищувати 300 тисяч кілометрів на годину, в 600 разів швидше, ніж найбільш потужні урагани на нашій планеті. Такі явища спостерігаються досить часто, час їхнього життя складає до 40 годин.

Такі записи складені з тисяч кадрів, зроблені Обсерваторією сонячної динаміки NASA (Solar Dynamics Observatory або скорочено SDO). Вона робить знімки в десяти різних діапазонах ультрафіолетового спектра. Запущений у 2010 році космічний апарат розташований на геосинхронній орбіті навколо Землі. Його основне завдання — вивчення атмосфери Сонця для кращого розуміння взаємодії між зіркою і найближчими планетами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button