Головна / Екологія / У 2017 році Німеччина отримала третину електрики з чистих джерел

У 2017 році Німеччина отримала третину електрики з чистих джерел

Це дозволило знизити країні вироблення енергії за допомогою вугільних електростанцій.

В 2017 году Германия получила треть электричества из чистых источников

Електроенергія з відновлюваних джерел складе в Німеччині 33% від загального споживання на кінець 2017 року, повідомили експерти Німецької асоціації енергетики та водної промисловості BDEW.

«Розрив між вугіллям і відновлювальною енергією у виробленні електроенергії в Німеччині скоротився з 11 до 4 відсотків всього за один рік, — повідомив Глава BDEW Штефан Капферер — Насправді частка енергії з чистих джерел була в Німеччині в цьому році ще вище — майже 36%, просто ФРН експортує надлишки в сусідні європейські країни.»

Декарбонізація відбувається в країні швидкими темпами. Згідно з даними BDEW, відсоток отриманого з вугілля електрики знизився з 40,3% у 2016 році до 37% в цьому році. На думку Капферера, ця тенденція продовжиться і в майбутньому році, «оскільки ніхто більше не стане інвестувати в вугільні станції». У звіті BDEW висловлюється впевненість у тому, що енергетика Німеччини досягне мети зі скорочення емісії вуглецю, поставленої на кліматичній конференції в Парижі, і що відновлювана енергія здатна в будь-якому обсязі заповнити дефіцит електроенергії, утворений через закриття станцій, що працюють на викопному паливі, і АЕС, пише Clean Technica.

На жаль, картину екологічної чистоти псує індустрія транспорту, яка, на думку Капферера, вживає недостатні зусилля для скорочення емісії вуглекислого газу, і якщо Німеччина не доб’ється загальнонаціональних цілей щодо зниження рівня СО2, в цьому її вина. У Німеччині все ще діє ряд великих вугільних ТЕС, але, згідно з нещодавньою доповіддю Agora Energiewende, близько 20 з них можна закрити, і це не позначиться на забезпечення країни електроенергією.

«Закриття вугільних електростанцій не поставить Німеччину в залежність від імпорту електрики. Воно тільки скоротить експорт електрики,» — сказав директор Agora Патрік Ґрайхен в інтерв’ю газеті Bild.