Наука

Експерти розповіли про межі виживання людського організму

Зарубіжні експерти розповіли про межі виживання людського організму. У своєму дослідженні вони взяли до уваги смерть від сильної спеки, холоду й безсоння.

Людина здатна перенести високу температуру, кілька днів без їжі і рідини, але існують і деякі нюанси. Людина адаптувалася до спеки, проте багато відчувають гіпертермію, стикаються з ускладненим диханням. Вчені припускають, що при -40° більшість жителів Землі загинуть протягом 10 хвилин, оскільки не звикли до такої температури.

Якщо людина відчуває недолік сну, це може призвести до погіршення стану здоров’я і спровокувати галюцинації. В історії зафіксували реальний випадок, коли 17-річний молодий чоловік 11 днів не спав, але після цього втратив свідомість.

Вчені відзначають, що людина здатна витримувати приблизно хвилину без кисню – далі починається пошкодження мозку. Це призводить до глибокої коми і високим шансам констатації смерті через пару хвилин. Однак під водою людина може перебувати, затримавши подих, в два рази довше, оскільки відбувається уповільнення серцевого ритму та обміну речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments