Наука

Алкоголь дозволяє придушити погані спогади

Вживання алкоголю може допомогти людям відмовитися від поганих спогадів і зосередитися тільки на хороші події, вважають вчені з Університету Брауна. За словами експертів, алкоголь впливає на сигнальний шлях в мозку, який формує пам’ять на фундаментальному молекулярному рівні.

Зокрема, спиртне впливає на ген, пов’язаний з кодуванням інформації і визначає, чи будуть спогади приємними чи неприємними. Крім цього алкоголь змінює білок, який пов’язаний з функціонуванням даного гена, що також дозволяє формувати бажані спогади. Згідно з отриманими даними, один випитий напій змінює сигнальний шлях протягом години, але три напої можуть змінити шлях на 24 години, що допомагає пояснити провали в пам’яті у п’яних людей.

В ході випробувань фахівці спостерігали за дією алкоголю на плодових мух і прийшли до висновку, що молекулярні сигнали, які формують спогади у мух про винагороду і уникнення, схожі на аналогічні процеси у людей. Експерименти показали, що алкоголь впливає на шлях формування спогадів, змінюючи активність білків у нейронах. В результаті виникає тяга до спиртного, а регулювання пам’яті порушується, і хороші спогади починають переважати над поганими.

Тим не менш, експерти попереджають, що, хоча алкоголь може змусити людей забути про погані події і навіть полегшити такі симптоми, як стрес, занепокоєння або нав’язливі думки, даний ефект має тимчасовий характер і з часом стирається. Ба більше, алкоголь, насправді може погіршувати симптоми, пов’язані з розладами настрою, і призводити до виникнення депресії.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button