Технології

У Британії розробили інноваційні сонячні склоблоки

Вчені з Ексетерського університету (Великобританія) розробили прозорі скляні блоки з вбудованими сонячними елементами.

В Британии разработали инновационные солнечные стеклоблоки

Склоблоки одночасно виконують декоративну функцію і в той же час забезпечують будинок електрикою. Вийти на ринок Solar Squared повинні вже в наступному році.

Група британських інженерів розробила модульні будівельні склоблоки, що виробляють електрику. Блоки обладнали вбудованими оптичними елементами і сонячними батареями. Оптичні елементи направляють сонячне світло на міні-батареї, виробляючи електроенергію. Solar Squared можна з’єднувати один з одним і використовувати їх замість цегли при зведенні стін.

Склоблоки не тільки виробляють електрику, але і забезпечують теплоізоляцію приміщення. Щоб захистити житло від перегріву, внутрішню сторону блоків можна покрити спеціальною затінюючою фарбою.

Інженери відзначають, що Solar Squared повністю самодостатні. На відміну від сонячної черепиці, вони не потребують спеціальних кріпленнях, тому обходяться дешевше.

Розробники Solar Squared планують зробити їх популярним будівельним матеріалом і навіть внести в базу BIM, якою користуються архітектори при плануванні будівель. Вчені вже створили стартап Build Solar для виведення технології на ринок. Однак поки вони не повідомляють ні точну вартість склоблоків, ні показники їх енергоефективності. Команда стартапу шукає спонсорів і партнерів для тестових випробувань склоблоків, які мають надійти в продаж вже в наступному році.

Зробити чисту енергетику доступною обіцяє і американська компанія Tesla. Продукти компанії не можна назвати дешевими — наприклад, установка домашньої розетки для електрокара обійдеться клієнтам в $1000. Незважаючи на це, Tesla обіцяє, що розроблена нею сонячна черепиця обійдеться на 20% дешевше звичайних сонячних панелей, які встановлюють на дахах.

Кнопка «Наверх»
Закрыть