Технології

До 2045 року кіборги можуть заполонити планету

Сьогодні законодавство не диктує наскільки розумною і складною може бути машина. Якщо так буде тривати й далі, тренд до ускладнення штучного інтелекту може стати експоненціальним, а до 2045 року панівним видом на Землі може виявитися зовсім не людина, а робот. Про це заявив учений-фізик Луїс дель Монте.

foto_cikavosti_06.07.2014-09

На думку автора книги «Революція штучного інтелекту» Луїса дель Монте, вже наступне покоління може застати технологічну сингулярність – вибухоподібного зростання швидкості науково-технічного прогресу, що передбачає створення самовідтворюваних машин, інтеграцію людини з обчислювальними машинами або значне збільшення можливостей людського мозку за рахунок біотехнологій, пише Business Insider.

Читайте також: Коли ми станемо надлюдьми?

Цей великий поворот, за оцінками вчених, відбудеться протягом наступних 30 років.

«Це не буде сценарій «Термінатора», війни не відбудеться, – говорить дель Монте. – Але в перше десятиліття постсингулярності машини будуть перетворювати людей на кіборгів. Ефективність автоматизованих систем в бізнесі зросте в рази у багатьох країнах. У Китаї, наприклад, вона вже подвоїлася, якщо аналізувати зростання ВВП на одну людину працездатного віку».

«До кінця століття наш вид в більшості своєму перетвориться на расу кіборгів – почасти людей, почасти роботів. Буде зроблений прорив до безсмертя. Людство отримає майже необмежена вільний час, і з часом машини будуть вважати його непередбачуваним і небезпечним видом», – вважає вчений.

Читайте також: Судний день: 9 реальних варіантів кінця світу

Дель Монте впевнений, що машини набудуть свідомість і здатність до самозахисту. «Ми станемо для них різновидом небезпечних комах. Людина розв’язує війни, здатна двічі випалити земну кулю, робить комп’ютерні віруси. Не той сусід, з яким хочеться жити поруч». Експеримент, проведений в 2009 році в Політехнічній школі Лозанни, показав, що роботи придбали здатність брехати. Роботи повинні були спільно добувати корисні ресурси, уникаючи небезпечних. На подив організаторів, машини навчилися обманювати одна одну, щоб прибрати більше ресурсів собі. «Це означає, що вони можуть навчитися самообороні», – вважає дель Монте.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button