Земля

Нідерланди чекає доля Атлантиди

Супутники Sentinel-1A і Sentinel-1B зафіксували незворотнє зниження поверхні суші Нідерландів щодо рівня моря, що свідчить про затоплення країни. Про це повідомляє Європейське космічне агентство (ЄКА).

5e898749de101711d9ba033e0318fa5a

Місія Sentinel-1 в період з листопада 2014 року по квітень 2016 року провела близько 2,5 мільйона вимірювань. Ці дані були необхідні, щоб скласти карту змін на північному сході Нідерландів. Більшість вимірювань були зроблені в районі дамб, що захищають країну від повеней, і великих будівель. Точність проведених вимірювань становить кілька міліметрів (ЄКА заявляють, що через кілька років вона складе один міліметр).

Як помітно на представленій карті, деякі райони країни, особливо розташовані біля західного берега озера Ейсселмер і східніше міста Гронінгена, опускаються вниз відносно рівня моря зі швидкістю 20 міліметрів в рік. У цих же регіонах відбувається видобуток газу, і ймовірне просідання суші може бути пов’язано з ним. Аналогічну кореляцію вчені виявили в районі поселення Венда північніше Гронінгена, де розташовані соляні родовища.

Нідерландські вчені і політики неодноразово заявляли про важливість супутників Sentinel-1 для країни, які дозволяють контролювати і підтримувати прийняті в королівстві стандарти безпеки.

Апарати Sentinel-1 функціонують у рамках проекту Copernicus. Замовником є Єврокомісія, однією з сторін контракту — ЄКА. Проект Copernicus спрямований на отримання оперативної інформації про стан суші, океанів і атмосфери Землі. Ці дані, як наголошується, будуть відігравати вирішальну роль у визначенні політики в сфері захисту навколишнього середовища і безпеки. Запуск супутників з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснювався компанією Arianespace за допомогою російської ракети-носія «Союз-СТ-А».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button