Технології

Творець космічного ліфта: “Транзит у космос з’явиться протягом 10 років”

Є багато причин побудувати космічний ліфт, вважає Стівен Коен, який займається дослідженнями космічних ліфтів протягом 20 років. Очевидним є значна економія енергії та витрат; це набагато практичніший спосіб потрапити на орбіту, ніж ракети. Ще однією причиною, яку часто не помічають, є доступність. Слово “Космічна місія” буде замінено на “транзит”, оскільки польоти в космос стануть рутинними і практично не будуть залежати від погодних умов. Транзити за участю людей будуть безпечнішими, ніж нинішня практика, згідно з якою астронавти повинні брати на себе значний ризик для свого життя при кожному запуску. Космічний ліфт стане мостом до всієї Сонячної системи. Випустіть корисне навантаження в нижній частині, і ви будете обертатися навколо Землі, але зробіть це у верхній частині, і ви будете обертатися навколо Сонця; і все це без палива.

Нещодавно на семінарі в коледжі Ваньє, де Коен викладає фізику, він представив короткий звіт про свою майже двадцятирічну роботу над космічними ліфтами.

“Хоча в останні роки синтез потенційно відповідних матеріалів просунувся вперед, нам ще як мінімум 10 років до матеріального рішення (того, що має адекватні властивості і може бути проведений досить швидко і за розумною ціною). Незвично, що нові технології чекають кращого матеріалознавства, і, на щастя, дослідження матеріалів тривають з причин, не пов’язаних з космічними ліфтами», — зазначає Коен.

За його словами, причини будівництва космічних ліфтів цілком собі лежать на поверхні. Для типової космічної місії до 90 відсотків всієї маси стартового майданчика становить паливо. Це як в машині без мотора, тільки з паливним баком на 100 000 л під тиском. Нам потрібно замінити цей неефективний метод “втечі” від земного тяжіння більш екологічною дорогою в космос.

“NASA планує доставити людей на Марс до 2040 року. Я підозрюю, що люди дійсно будуть ходити по Марсу до того, як у нас буде робочий космічний ліфт, але щоб це було стійким підприємством, потрібна інфраструктура, як космічний ліфт, і краще швидше, ніж пізніше, — додає Коен. – Знаменитому письменнику і інженеру Артуру Кларку, чий роман “Фонтани раю” розповідає про будівництво першого космічного ліфта, поставили це питання на початку 1990-х років. Його знаменита відповідь звучала так:”Напевно, років через 50 після того, як всі перестануть сміятися”. Більш сучасною відповіддю може бути:”Ми зрозуміємо, що близькі, коли Ілон Маск почне приписувати собі це””.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button