Земля

У дітей в Індії зафіксували спалах “томатного грипу”

В Індії описано понад 100 випадків заразної дитячої інфекції. Найпомітнішим симптомом стали великі нариви розміром з помідор – звідси назва “томатний грип”. Збудником може бути якийсь вже відомий патоген (вірус Чикунгунья або денге), хоча нова інфекція може бути і різновидом синдрому «рука — нога — рот».

В індійському госпіталі / © NYT

В Індії почався спалах дитячої інфекції невстановленої природи, яка легко передається при близькому контакті (подібно «віспі мавп»), але не викликає важких симптомів і, як правило, проходить без важких наслідків і лікування.

Найбільш помітною ознакою захворювання виявилися великі хворобливі пухирі по всьому тілу. Такі нариви поступово виростають до розміру з помідор, тому інфекція отримала назву «томатний грип».

Повідомляється про 82 хворих дітей в індійському штаті Керала, їх вік не перевищує п’ять років. Також зафіксовані випадки в трьох сусідніх штатах, включаючи 26 заражень у дітей у віці від одного року до дев’яти років в штаті Одіша.

Причини спалаху інфекційного захворювання розглянуті в провідному медичному журналі The Lancet. Дослідники з Індії та Австралії описали в статті симптоми хвороби: сильна лихоманка, згадані нариви і виражений біль в суглобах — все це нагадує зараження вірусом Чикунгунья. Однак при “томатному грипі” ще відзначають слабкість, нудоту, блювоту, діарею, що зближує його вже зі справжнім грипом.

Є у нової інфекцій і спільні риси з Covid-19, але збудником явно не може бути новий коронавірус, як і вірус Зіка, вітряної віспи і герпесу — це виключила лабораторна діагностика.

Автори прийшли до висновку, що «томатний грип», мабуть, слід вважати ускладненнями інших перенесених інфекцій – викликаних вірусом Чикунгунья або денге (передаються з укусами комарів). Однак це захворювання на ділі може виявитися і новим різновидом ентеровірусного везикулярного стоматиту — поширеною хвороби, яку викликають ентеровіруси.

“Враховуючи схожість з синдромом “рука — нога — рот” (ентеровірусний везикулярний стоматит – прим. ред.), можна припустити, що якщо цей спалах «томатного грипу» у дітей не вдасться проконтролювати і стримати, то він може викликати серйозні наслідки і почати поширюватися серед дорослих», — підкреслили автори публікації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments