Земля

Як довго Земля зможе підтримувати життя?

Життя буде існувати на Землі ще як мінімум 1,75 мільярда років, якщо, звичайно, не трапиться ядерний апокаліпсис або планета не зустрінеться з мандрівним астероїдом, такі підрахунки зробили вчені. Але навіть якщо зірвуться всілякі сценарії кінця світу, космічні сили все ж зроблять планету непридатною.

foto_cikavosti_16.06.2014-016_resized

Згідно з новим дослідженням, приблизно в період між 3,25 1,75 і мільярдами років Земля перейде з жилої зони Сонячної системи в «гарячу зону».

Однією з умов жилої зони є вода в рідкому вигляді. Це залежить від відстані, на яку планета віддалена від своєї зірки. Наприклад, чим ближче Земля підбирається до Сонця (входить в «гарячу зону»), тим швидше випаровуються її океани і планета стає непридатною для складних форм життя, в тому числі людини.

Читайте також: Що трапиться, якщо Земля перестане обертатися навколо своєї осі

Вчені завжди приділяли більше уваги пошуку життя на інших планетах, ніж прогнозування кінця життя на Землі.

Еволюція складних форм земного життя займає не одну тисячу років. Найпростіші одноклітинні організми з’явилися на Землі близько 4 мільярдів років тому. 400 мільйонів років тому з’явилися комахи, через 100 мільйонів на Землю ступила нога динозавра, потім світ прикрасили квітучі рослини, каже дослідник Ендрю Рашбі з Університету Східної Англії, додаючи, що анатомічно сучасні люди з’явилися на Землі порівняно недавно – близько 200 тисяч років тому. Як бачите, розвиток розумного життя вимагає багато часу.

Рашбі зі своїми колегами розробив новий інструмент оцінки кількості часу, необхідного для природного процесу розвитку життя на інших планетах. Іншими словами, дослідник запропонував модель розрахунку часу перебування планети в населеній зоні. У дослідженні, опублікованому у свіжому випуску журналу Astrobiology, вчені застосували цю модель до Землі і восьми інших планет, розташованих в зоні.

Вчені підрахували часовий ліміт Землі в населеній зоні – 7,79 мільярда років. З моменту утворення Землі пройшло 4,5 мільярда років. Іншим же планет виділено від 1 до 54,72 мільярда років.

Читайте також: Скільки коштує планета Земля?

Якщо коли-небудь доведеться змінювати планету, то Марс – кращий вибір. Він знаходиться близько і буде залишатися в зоні до згасання Сонця, тобто ще 6 мільярдів років, – підвів підсумок Рашбі.

Інша група дослідників виявила в космосі «завод» з виробництва «цеглинок життя».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button