Земля

У Фінляндії виявлено загадковий посох кам’яного віку (фото)

Таємничий предмет говорить про те, що колись давно змії могли бути вірними прихильниками шаманів

Археологи з Університету Турку та Університету Гельсінкі виявили у 2021 році дерев’яний «посох» кам’яного віку у формі змії на південному заході Фінляндії. Вчені припускають, що предмет належав шаману, який жив на цих землях понад 4400 років тому.

Antiquity

Відкриття було зроблено в 2021 році на доісторичній ділянці Ярвенсуо 1. Це стародавнє водно-болотне угіддя на березі озера Раутярві, яке було виявлено випадково в 1950-х роках. З 2019 року в цих місцях ведуться археологічні розкопки.

Через анаеробні умови місцевого ґрунту попередні дослідники вже знайшли на цьому місці кілька прекрасно збережених дерев’яних артефактів, включаючи дерев’яний совок з ручкою у формі голови ведмедя. Виявлений посох також відмінно зберігся. Він має довжину в пів метра і виконаний у формі змії. Археологи вважають, що цей предмет належав шаману кам’яного віку, ймовірно, він використовувався в ритуальних цілях.

Antiquity

Археологи відзначають, що знахідка не схожа на жоден інший дерев’яний артефакт з Північної Європи епохи неоліту, хоча зображення змій іноді можна помітити на наскальних малюнках культури гребінчастої кераміки. Доктор Антті Лахельма з Гельсінського університету сказав:

“Схоже, існує певний зв’язок між зміями і людьми, це наводить на думку про період в північному шаманізмі, коли змії відігравали особливу роль в якості тварин-помічників шамана”.

Незважаючи на те, що в Ярвенсуо 1 вже було знайдено багато артефактів, ділянка знаходиться під загрозою. Дренажні роботи та зміна клімату ставлять під загрозу це місце та майбутні археологічні знахідки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button