Земля

У Каліфорнії горять рекордні 809 000 га. Вперше за 30 років

Лісові пожежі в Каліфорнії спалили рекордні більше ніж 8 093,72 кв. км. Про це заявило пожежне управління штату. Неконтрольована пожежа змусила багатьох жителів покинути свої будинки.

До сезону лісових пожеж в найбільш густонаселеному штаті США залишилося ще приблизно два місяці, і тисячі пожежників боролися з вогнем під час пекельної спеки.

«За останні 33 роки ми не бачили такого. Це безперечно рекорд, і ми ще навіть не підійшли до кінця пожежного сезону », — заявила представник Каліфорнійського Департаменту лісового господарства та протипожежного захисту (Cal Fire) Лінн Толмачофф.

За даними Cal Fire, щонайменше семеро людей загинули в результаті пожеж в цьому році і близько 3 800 будівель були пошкоджені або зруйновані. В останній раз така кількість спалених територій наближалося в 2018 році. У тому ж році відбулася руйнівна пожежа в таборі, коли згоріло трохи понад 769 000 га.

Зараз деякі пожежі ліквідовані на нуль відсотків.

Раніше управління повідомило в Twitter, що 976 співробітників борються з пожежею, яка продовжує рости «в екстремальних умовах».

У північній Каліфорнії понад 200 осіб були доставлені по повітрю в безпечні місця за вихідні після того, як стрімка лісова пожежа застала їх в пастці біля водосховища на північний схід від Фресно. Їх врятували військові вертольоти.

Рекордні температури протягом триденного уїк-енду Дня праці погіршили й без того небезпечні умови пожежі.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»