Земля

Вчені назвали можливу причину масової загибелі слонів в Ботсвані

З травня в Ботсвані померло понад 300 тварин. Влада країни й біологи поки не дали точного пояснення цьому: жодна версія не підтверджена, а дані для повноцінного дослідження ще збирають. Проте є припущення, що в загибелі тварин винен токсин.

©Nat Geo Image Collection

Директор департаменту дикої природи іта національних парків Ботсвани Сиріл Таоло повідомив, що ймовірна причина масової загибелі слонів – природний токсин. Раніше влада країни заявила, що тварини помирають не з вини браконьєрів: в жодної особини не знайшли пошкоджень тіла або бивнів. Причетність мисливців також виключили, бо сезон не був відкритий: завадили введені через пандемію обмеження.

Довгий час фахівці вважали, що мор викликала хворобу або отруєння, проте Таоло засумнівався в можливій ??інфекції, оскільки зроблені тести не виявили вірусів і бактерій. Уряд країни направив біологічні зразки в лабораторії Ботсвани, Південної Африки, Зімбабве, Канади і США для випробувань. Попередні дослідження виявили в матеріалах токсин: значить, загибель слонів обумовлена ??факторами навколишнього середовища.

Фахівці відзначили, що пошук відповідних біологічних зразків – вкрай складне завдання. Тіла тварин у віддаленій місцевості можна шукати декількох днів, за цей час туша починає розкладатися або мертвятник встигають з’їсти органи, необхідні для тестів. До того ж зразки можуть зіпсуватися при транспортуванні, на яке теж потрібен час.

Як зазначив Таоло, зараз всі дослідження зосереджені на пошуку токсинів, які можуть перебувати в їжі і воді. Він також додав, що поки департамент не отримав результатів всіх тестів – вивчено 275 туш з 356 зареєстрованих, – тому точну причину називати рано.

«Це гра на вибування, – сказав директор, – ми починаємо досліджувати найбільш ймовірні причини, а потім переходимо до менш поширених. Потім перевіряємо їх за допомогою лабораторних тестів. Ми сподіваємося надати точну інформацію найближчим часом ».

На початку липня уряд Ботсвани почав розслідування масової загибелі слонів після того, як про подію повідомила організація «Слони без кордонів» (EWB). Її директор Майкл Чейз розповів, що вони знаходили слабких, млявих і виснажених тварин, які до того ж пересувалися з великими труднощами.

«Один слон ходив колами, несила змінити напрямок руху», – додав він.

За останні три місяці експерти зареєстрували загибель понад 300 тварин. Вони впевнені, що можливу причину цього треба встановити якомога швидше, поки ситуація не вийшла з-під контролю: те, що вбило слонів, може зашкодити іншим тваринам і людині.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button